У резолюції ПАРЄ російські НПЗ названі легітимними цілями для ударів — деталі від Гончаренка

Олексій Гончаренко. Фото: Фото: Facebook / Олексій Гончаренко

У резолюції, яку Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила вчора, 17 квітня, йдеться, що російські нафтопереробні заводи (НПЗ) є законними цілями для України. Резолюція — це рекомендація, але вона є відповіддю на рекомендацію деяких західних політиків, які не вважають такі заводи військовими цілями. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ сказав член української делегації в ПАРЄ, народний депутат України Олексій Гончаренко.

“На жаль, ми чули, як на дуже високому рівні навіть у Сполучених Штатах Америки, в ООН пролунало: давайте, не треба бити по російськім НПЗ, мовляв, це цивільний об’єкт. Тепер на це є відповідь: почекайте, а ось Рада Європи, ця провідна організація з прав людини у світі, каже, що це ніякий не цивільний об’єкт, а військова інфраструктура Путіна. Причому не тільки нафтова галузь, а й газова. Тому це повністю легітимна ціль для Збройних сил України”, — зауважив він.

Гончаренко вважає, що це дуже гарне рішення ПАРЄ, контрхід, який перекриває словесну атаку на Україну з приводу російської нафтової галузі.

Повна версія інтерв’ю: Путінський режим у ПАРЄ сприймають як загрозу: інтерв’ю з Олексієм Гончаренком

Весняна сесія ПАРЄ відбувається у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним. 18 квітня відбулося обговорення теми “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Прямий ефір