За ударними дронами — майбутнє. Нині на фронті без такої повітряної підтримки не обійтися. Щодня бійці аеророзвідки розробляють нові ідеї з виготовлення боєприпасів, що дають змогу ефективніше вражати цілі противника, повідомляє FREEДОМ.
Щодня в лабораторії з виробництва боєприпасів для FPV-дронів бійці генерують нові ідеї зі створення боєприпасів для ударних дронів. Без експериментів тут не обходиться, кажуть захисники. Майже у 100% реалізації їхніх ідей є результат.
“Боєприпас, який ми виготовили, замінює ВОГ-17 для скидів. Ми перевершили й за силою ураження штатний боєприпас, і за вагою, що для бомберів дуже важливо. Що менша вага, то далі можна занести”, — показує винахід військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБР) імені князя Костянтина Острозького з позивним “Прокурор”.
Оператори дронів уже використовують нові боєприпаси для ураження живої сили противника. Найчастіше бомбери атакують передові позиції військ РФ, прикриваючи при цьому українську піхоту. Боєць із позивним “Прокурор”, у минулому піхотинець, і йому добре відомо, наскільки необхідна така допомога з неба для солдатів.
“Летуни не тільки бомбардують, ми й розвідку ведемо, і намагаємося за хороших погодних умов допомагати нашій військовій розвідці, піхоті вчасно виявити противника. Це запорука або відбиття штурмових дій, або стандартного завдання удару”, — пояснює він.
Робота в лабораторії кипить цілодобово. На 3D-принтері друкують деталі для майбутніх боєприпасів. Це і хвостові частини снарядів, і кріплення для більших скидів. За словами військовослужбовця з позивним “Дантіст”, скидом може бути все що завгодно, все залежить від дрона.
“Боєприпас можна виготовити будь-якою вагою. Оскільки він не плазом падає, а вертикально, на ребро, то працює на дві сторони”, — розповідає військовослужбовець 30-ї ОМБР імені князя Костянтина Острозького.
Дрони-камікадзе найчастіше використовують для ураження противника. Щодня на фронті ці безпілотники сотнями летять у бій. Перед виконанням завдання кожен потрібно перевірити, облітати та навіть налаштувати індивідуально під звички того чи іншого пілота. Багато такої техніки, кажуть бійці, приїжджає до них несправною. Причини несправностей бувають різні, наприклад, несправне відео.
Усім необхідним для розбудови лабораторії з виробництва боєприпасів поблизу фронту військовим допомагає керівництво та волонтери. Захисники зізнаються, нові ідеї, які покращують ефективність роботи безпілотників, їм уже приходять навіть у снах.
“Пару разів точно приходили рішення, які вранці на зборах були озвучені, приймалися до реалізації та реалізовувалися успішно”, — зізнався військовослужбовець із позивним “Прокурор”.
Читайте також: “Волинські соколи”: у Луцьку відкрили школу для навчання операторів FPV-дронів (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Львові група волонтерів розпочала власне виробництво FPV-дронів.