У переважної більшості в Сенаті США є розуміння необхідності підтримки України, — Подоляк

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Нещодавнє голосування в Сенаті США запустило можливу процедуру підсумкового спільного парламентського голосування щодо пакетів допомоги Тайваню, Україні та Ізраїлю. Воно показує, що в переважної більшості серед демократів і серед більшості республіканців є розуміння необхідності профінансувати зовнішньополітичні програми підтримки. Оскільки це визначатиме подальше ставлення до Сполучених Штатів. Таку думку озвучив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Військовий бюджет США у 2024 році становить 886 млрд доларів. Це бюджет Пентагону. Військова допомога Україні від США — це близько 7%.

“Нам із вами здавалося б немислимим, що тут потрібно вести якусь дискусію. Оскільки 7% бюджету ви витрачаєте на війну проти ключового опонента, прописаного у вашій доктрині національної безпеки. І, таким чином, вирішуєте чотири завдання. Перше — зміцнюєте свою репутацію як ключового глобального лідера. Друге — фіксуєте міжнародне право на новому рівні й правила, за якими можна або не можна жити. Третє — повністю знищуєте і репутацію, і ВПК і армії, і просто Росії як такої. І, нарешті, четверте — фінансуєте власну військову економіку. Причому в цій військовій економіці ви доводите перевагу своєї зброї”, — сказав Подоляк.

За його словами, ми спостерігаємо у США перекошення внутрішнього політичного порядку денного над зовнішнім. І це допустимо. Оскільки для сучасного світу пріоритети визначаються, виходячи з майбутньої електоральної ситуації. А в Сполучених Штатах така ситуація.

“Що стосується голосування, яке відбулося в Сенаті. Воно запустило можливу процедуру підсумкового загального парламентського голосування щодо пакетів допомоги Тайваню, Україні та Ізраїлю. Це голосування показує, що у переважної більшості серед демократів і серед більшості республіканців є розуміння необхідності профінансувати зовнішньополітичні програми підтримки. Тому що це визначатиме подальше ставлення до Сполучених Штатів, вплив США на глобальні процеси і подальші правила, в яких США самі ж перебуватимуть”, — вважає спікер.

Матеріальний підсумок усього цього визначить, наскільки Сполучені Штати змушені будуть переглядати свої безпекові програми, і як вони будуть їх фінансувати, доповнив Подоляк.

“Якщо Росія залишиться в нинішньому вигляді, тоді 61 млрд доларів [для України] — це будуть копійки порівняно з тим, що необхідно буде витрачати на переформатування або утримання світу від сповзання в масштабну багатотериторіальну війну”, — резюмував радник глави ОПУ.

Повна версія інтерв’ю: Зміна керівництва ЗСУ, гучне інтерв’ю Путіна і допомога Україні від США: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Нагадаємо, раніше Сенат США ухвалив рішення для подальшого розгляду законопроєкту про виділення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню в пакеті в сумі 95 млрд дол., з них для України передбачено 61 млрд.

Прямий ефір