Пакет із допомогою для України: в Сенаті США проголосували за продовження розгляду

Конгрес США. Фото: ukrinform.ua

Верхня палата Конгресу Сполучених Штатів Америки проголосувала за початок дебатів щодо законопроєкту на 95 млрд долл., який включає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Голосування відбулося сьогодні вночі, 10 лютого, за київським часом, передає FREEДОМ із посиланням на “Укрінформ”.

Ініціативу розпочати дебати підтримали 64 законодавці, 19 висловилися проти. Для схвалення рішення, за процедурою, потрібна підтримка щонайменше 60 сенаторів.

Таким чином, процес розгляду й ухвалення законопроєкту в Сенаті перейшов у наступну фазу, коли законодавці можуть пропонувати поправки та проводити дебати щодо них. Лідер демократичної більшості Чак Шумер висловив сподівання на конструктивний підхід із боку представників Республіканської партії.

“Я маю сподівання, що наші колеги-республіканці зможуть працювати з нами, щоб досягти згоди стосовно поправок, аби ми могли швидше просувати цей законопроєкт”, — наголосив Шумер.

Він додав, що демократи готові розглядати “слушні й виправдані поправки” та зауважив, що робота Сенату триватиме, допоки не буде зроблено все.

Очікується, що сенатори працюватимуть над законопроєктом упродовж вихідних.

Нагадаємо, напередодні Сенат США ухвалив процедурне рішення щодо подальшого розгляду законопроєкту про виділення додаткової допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Після узгодження поправок Сенат має проголосувати по суті законопроєкту та передати його на розгляд Палати представників. Також нагадаємо, що документ винесли на процедурне голосування у четвер, 8 лютого, після того, як напередодні в Сенаті не знайшлось достатньо підтримки для процедурного голосування за двопартійний законопроєкт про безпеку кордонів на суму 118 млрд дол., який також передбачав надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Прямий ефір