У межах Саміту миру буде розроблено спільний мирний план, який згодом представлять Росії, — Єрмак

Андрій Єрмак. Фото: uatv.ua

У межах Глобального саміту миру буде розроблено спільний мирний план на основі української формули миру. Згодом його буде передано російській стороні. Про це сьогодні, 15 червня, у Бюргенштоку (Швейцарія) перед відкриттям саміту повідомив керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак, інформує кореспондент FREEДОМ.

“Сотні присутніх тут, у Швейцарії, будуть говорити про справедливий мир в Україні. Про те, як закінчити цю війну, і як врегулювати всі кризи, які породила російська агресія в нашій країні. Ми очікуємо, що це буде дуже відкрита, дуже конкретна розмова з дуже конкретними результатами і підсумками цієї конференції”, — сказав Єрмак.

Він наголосив, що головна мета України — припинення війни, встановлення справедливого миру на українській землі та “повернення всіх наших людей, всіх наших незаконно депортованих українських дітей”.

“Звичайно, дуже важливо, щоб це був справедливий мир. Йдеться про нашу територіальну цілісність, про нашу незалежність”, — уточнив глава ОПУ.

“Я гадаю, що весь світ уже розуміє і бачить, що мова ультиматумів не працює з Україною. Наш героїчний і хоробрий народ показує і підтверджує це не тільки словами, а й двома роками боротьби”, — додав Єрмак.

Встановити справедливий мир можна завдяки реалізації української формули миру, три пункти якої будуть детально розглядатися на Глобальному саміті миру.

“Сьогодні та завтра лідери країн обговорюватимуть принципи майбутнього спільного плану, який складатиметься, як нам здається, з цієї формули. Але ми відкриті й готові слухати всі думки, і підтримуємо зусилля всіх країн. Коли цей спільний мирний план буде готовий, ми розглядаємо можливість представити його представникам Росії. Ми думаємо, що це може статися на другому саміті [миру] на рівні лідерів”, — сказав глава ОПУ.

На саміті на сьогодні присутня 101 делегація з різних країн світу і міжнародних організацій.

“Це вражаюче представлення різних країн. Резолюція, яка була проголосована на Генеральній асамблеї ООН [на підтримку України], включала 143 країни. Це означає, що в нас є простір для роботи з країнами-партнерами, які дійсно поважають ті самі цінності”, — додав Єрмак.

Читайте також: Нового “Будапешта”, який не дав нам жодних гарантій, не буде, — Єрмак на Саміті миру

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.

Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру

Прямий ефір