У Кремлі стверджують, що росіяни багатіють: як бреше Путін і на що скаржаться громадяни РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Кремлі стверджують, що росіяни багатіють. Самі ж громадяни РФ зізнаються, що ледве зводять кінці з кінцями. У країні зростає закредитованість, збільшується кадровий голод, з полиць зникають імпортні продукти, а ціни на ті, що є, зростають з кожним днем. Через інфляцію збільшуються витрати в магазинах, але економіка разом із цим не розвивається. Життя путінської Росії дорожчає, повідомляє FREEДОМ.

Улюблені обіцянки кремлівської влади — підняття виплат громадянам.

“Російські бюджетники отримають надбавку до зарплати. Як заявив прем’єр Михайло Мішустін, уряд виділить на це додаткові гроші”, — повідомляли у випуску російських новин.

Також російські урядовці регулярно звітують про низький рівень безробіття. Водночас про зростання витрат населення, дефіцит кадрів і черги за товаром воліють мовчати.

Президент РФ Володимир Путін витрати, що зростають, і зовсім пов’язує з багатством росіян, поліпшенням їхнього добробуту.

За даними Росстату, торік росіяни витратили на покупки і сервіс 84,3 трлн руб., роком раніше сума була на 9,8 трлн менше. Розрив — рекордний за останні 20 років.

“З такою зарплатою, часом, складно закривати базові потреби, адже ціни постійно зростають. А що вже говорити про купівлю житла”, — заявила росіянка.

Водночас попит на популярні продукти — яйця і куряче м’ясо — не змінився, за даними індексу фізичного обсягу продажу товарів. І Путін знову збрехав. На зростання витрат впливає зміна вартості товарів і послуг.

“За підсумками минулого року споживча інфляція склала майже 7,5%, повідомив Росстат. Підсумкова цифра склалася з трьох компонентів. Продовольство за рік подорожчало на 8,2 пункту”, — сказали на телеканалі “Сургут 24”.

Життя в Росії дорожчає рекордними темпами. Про це розповідають як жителі великих міст, так і дрібних населених пунктів:

“Мій улюблений десерт 105 рублів став. Ціни у нас ростуть на очах”.

“Молоко подорожчало, було 77 стало по 97. Ось такі зміни за місяць”.

“У мене іпотека 21 тисяча, проїзд тисячі дві на місяць, плюс комуналка за ці хороми. Я, звісно, готувався до того, що у мене в січні буде маленька зарплата. Але, чесно, я не розраховував, що вона буде настільки маленька”.

За даними Росстату, середня зарплата по Росії становить майже 80 тис. руб. Це на 13,8% більше, ніж роком раніше. Але, як пояснюють економісти, цей дохід з’їдає інфляція.

“Взагалі парадоксальну ситуацію ми бачимо — уповільнення економіки є, а зниження інфляції немає. Від початку цього року дико поперли овочі прямо всі за списком. 10, 15, 20%, чемпіони цієї справи — огірки — 21% від початку року зростання. І помідори, капуста, картопля, морква тощо. І народ каже: “А чому ж ми не можемо в себе вирощувати овочі?”. Можемо, вирощуємо, але всі вони залежать від імпортних компонентів — насіннєвий фонд, пестициди, добрива”, — каже економіст Володимир Мілов.

Зростання витрат пов’язане і з рекордною кількістю мікропозик — 35 млн. Кожен п’ятий працездатний росіянин витрачає на їх погашення половину своїх доходів.

Читайте також: 2024 рік — пік затрат на війну, збільшення витрат стане неможливим у Росії — прогноз економіста

Нагадаємо, повномасштабне вторгнення до України поставило економіку Російської Федерації на межу колапсу. Санкції Заходу щодо держави-агресора і непомірне збільшення фінансування війни проти України обнулили економічний розвиток РФ. Про те, в якому стані зараз перебуває російська економіка, і що очікує на громадян РФ у найближчому майбутньому, розповіли економісти.

Прямий ефір