У керівництва Євросоюзу не вистачає політичної волі жорстко зупинити Орбана, — Брусиловська

Віктор Орбан. Фото: gettyimages.com

Європейський Союз має вплив на Угорщину, але у керівництва ЄС не вистачає політичної волі зупинити прем’єр-міністра цієї країни Віктора Орбана. Орбан — популіст, який не збирається закінчувати кар’єру, і йому важливо, щоб про нього говорили в усьому світі, навіть із негативного боку. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила завідувачка кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету ім. І. Мечникова, докторка політичних наук, професорка Ольга Брусиловська.

“Ми вже не вперше обговорюємо питання, пов’язані з Угорщиною. І мені здається, це одне з тих завдань, яке Орбан і розв’язує. Тобто він людина популістського штибу, і такою він був уже не перший рік. Зарекомендував себе одним із тих, хто говорить саме те, що люди хочуть почути в країні. У якийсь момент політтехнологи йому підказали: “Нехай вас краще лають, але говорять про вас, ніж про вас узагалі забудуть”. Це маленький приклад того, як працює політика. Тобто ти — живий політик, якщо про тебе говорять. Мабуть, Орбан все-таки не збирається закінчувати кар’єру, для нього це важливо”, — сказала вона.

Крім того, за словами професорки, Угорщина намагається себе позиціювати як сильний гравець усередині Європейського Союзу. І численні випади проти керівництва Брюсселя підкреслюють нібито незалежне становище Угорщини.

“А угорськими виборцями це сприймається із задоволенням. Для них дуже важливо зберегти свою незалежність. Після вступу Угорщини до ЄС проблем було досить багато. І громадська думка євроскептична. І коли Орбан каже, що він за незалежну Угорщину, це в душах великої кількості угорців знаходить відгук. Таким чином, внутрішні завдання в нього на першому місці, а міжнародна політика — на другому. Тобто він грає, він “коле” постійно Брюссель, він уже замахується і на більш глобальний рівень відносин навіть зі США. Усе це тому, що у керівництва Євросоюзу не вистачає політичної волі жорстко зупинити Орбана”, — каже Брусиловська.

Вона уточнила, що тільки зараз підходить момент, коли Євросоюз демонструє готовність задіяти найдієвіші важелі впливу на Орбана — грошові, можливі обмеження щодо структурних фондів.

“І вже таким відвертим ляпасом виглядає можливість позбавити Угорщину можливості голосувати. Це все треба було раніше робити, і тоді б не було такої проблеми з Угорщиною з найрізноманітніших приводів. І Швеція, мені здається, для Орбана важлива не сама по собі, а як ще один привід нагадати всім про те, що він ось така велика людина в цьому світі”, — резюмувала Ольга Брусиловська.

Читайте також: Угорщина має намір залишатися частиною ЄС і НАТО, щоб спекулювати на своєму становищі й продавати рішення РФ та Китаю, — Божко

Нагадаємо, депутат Європарламенту, експрем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс озвучив думку, що Європейський Союз уже втомився від поведінки Угорщини, від шантажу її прем’єра Віктора Орбана. ЄС має знайти інструменти впливу, потрібно обговорювати цю ситуацію з юристами і думати, як зробити так, щоби подібна практика була покарана і зупинена.

Прямий ефір