У Дніпрі відроджується культурний центр з окупованого Сіверськодонецька — подробиці (ВІДЕО)

Репетиція в музичній школі. Фото: uatv.ua

Репетиції, виставки та відродження музичної школи. Сіверськодонецький культурний осередок із Луганської області активно розвивається на новому місці — у Дніпрі. Більшість керівників різних гуртків виїхали в безпечні місця, щойно стало зрозуміло — залишатися в Сіверськодонецьку (до 2024 року — Сєвєродонецьк) більше не можна, тож незадовго до повної окупації міста росіянами залишили його, повідомляє FREEДОМ.

Сіверськодонецький культурно-освітній центр готується до новорічних свят. Щоденні репетиції зі своїми учнями проводить Ольга Кібенко. Вдома, у Сіверськодонецьку, вона вела клас фортепіано. Коли у квітні 2022 року російські війська впритул підійшли до міста, довелося виїжджати, згадує Ольга. На новому місці, у Дніпрі, улюблену справу не покинула.

“Усе починалося торік, коли ще не було музичної школи, а був тільки гурток гри на фортепіано. Ми починали з тих дітей, які вчилися в мене в музичній школі ще в Сіверськодонецьку. Вони знали, що я тут, і прийшли позайматися”, — розповіла Ольга Кібенко.

Виїжджати з Сіверськодонецька довелося швидко, згадують співробітники культурно-освітнього центру. Люди рятували свої сім’ї, тому вивезти музичні інструменти, костюми та декорації не змогли. Усе це залишилося в окупації, тому все довелося починати буквально з нуля. Але музичну школу, попри всі труднощі, вдалося відродити.

“Цього року наша музична школа відновила свою діяльність у Дніпрі на базі гуманітарного хабу. Дуже сподіваємося, що кількість наших учнів буде збільшуватися”, — повідомила викладачка Сіверськодонецької музичної школи №1 Оксана Попова.

У Дніпрі поки вдалося відновити не всі творчі секції, які працювали в Сіверськодонецьку.

“Ми сподіваємося повернутися додому і продовжити свою творчу роботу. Але зараз — чотири колективи. У них різні форми роботи — хореографічний, вокальний, гурток прикладного мистецтва у нас працюють. У гурток приходять діти ВПО (тимчасово переміщених осіб, — ред.), але ми чекаємо і дітей з Дніпра”, — поділилася особливостями роботи художня керівниця Сіверськодонецького палацу культури Тетяна Лукашова.

Один із напрямів, який вдалося відновити — пішохідний туризм. Вихованці керівника гуртка вже здобувають нагороди на змаганнях на новому місці.

“Зараз хлопці показують проходження чотирьох етапів. Буде ще п’ятий етап — проходження траверсу із самонаведенням і зняттям”, — розповідає керівник гуртка пішохідного туризму Сіверськодонецького міського центру дитячої та юнацької творчості Віктор Кисляков.

Починати все спочатку було непросто, розповідають педагоги. Музичні інструменти, спортивне спорядження, обладнання допомогли придбати благодійні фонди та Луганська обласна військова адміністрація. Багато чого не вистачає. Але навіть у такій ситуації робота колективів не припиняється.

“Тому що наші діти не повинні відчувати те, що відбувається, і бути готовими до переможного концерту. Це основне. Хочеться показати всьому світу, що ми нескорені, ми сильні, і нас не перемогти”, — наголосила начальниця відділу культури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Тетяна Грачова.

Читайте також: Дніпро став хабом для релокованого бізнесу — історії підприємців із Донецької області (ВІДЕО)

Прямий ефір