Тактична ядерна зброя: що буде, якщо Путін її застосує (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

США посилили стеження за ядерною зброєю у Росії. Для цього Пентагон підняв у повітря три спеціальні літаки. Два борти несуть чергування над Аляскою, поряд з кордоном Росії. Ще один — над центральними штатами. Посилення контролю над діями Москви пояснюється ядерним шантажем Кремля. Частина експертів припускає, що якщо російський президент Володимир Путін наважиться реалізувати свої погрози, то насамперед може йтися про застосування тактичної ядерної зброї, інформує  FREEДОМ.

Що гірші для Москви справи на фронті, то частіше вона вдається до ядерного шантажу. І погрожувати є чим. Росія має найбільший у світі ядерний арсенал — майже 6 тис. боєголовок, з яких близько третини — тактичні. Саме їх, технічно, Путін може використовувати проти України.

“Він вважає, що це має зупинити Збройні сили України, загалом наша держава у рішучій боротьбі. І таким чином він досягне результатів: остаточно зупинить запит щодо надання нам відповідного озброєння”, — заявив колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України Ігор Романенко.

Тактичний заряд має значно меншу потужність, ніж стратегічний, і — меншу вагу і розмір. Це дозволяє запускати його з бомбардувальників або навіть з артилерії. Якщо Росія застосує снаряд потужністю до 10 кілотонн, то все в радіусі 500 м від епіцентру такого вибуху буде знищено. А до кілометра — будуть серйозні руйнування. У густонаселеному місті жертвами такого вибуху одразу стануть до 60 тис. людей. За словами експертів, погрозами застосувати ядерну зброю Путін прагне залякати Захід та викликати схвалення свого оточення.

“Його хвилює саме його репутація і той факт, що він зараз програє “партії війни” в Москві, яка також існує та вже розпускає якісь плітки, що він став неспроможним, що не може довести цю ситуацію до якогось переможного логічного результату. І тому головне для нього зараз — це перемога за будь-яку ціну. Це перше. І друге — продемонструвати Заходу, що якщо це його власна територія, то він захищатиме цю територію з ядерною зброєю”, — вважає керівниця Центрв непоширення ядерної зброї, кандидатка політичних наук Поліна Синовець.

Однак і багато експертів, і американська розвідка вважають, що Володимир Путін блефує. А початок масової мобілізації в Росії говорить про те, що у нього закінчуються варіанти для виходу з розв’язаної ним війни. У результаті замість залякування ядерний шантаж Путіна призвів до консолідації світових лідерів проти Москви.

“Імперіалізм і реваншизм є основою цієї колоніальної війни, яку Росія розв’язала проти України і продовжує навмисно порушувати основи міжнародного права та Статут Організації Об’єднаних Націй. І це доходить до роздування погрози застосування ядерної зброї. І разом з цим використання найбільшої атомної електростанції в Європі як військової бази. Це має припинитися!” — наголосив президент Європейського Союзу Шарль Мішель.

Прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Арден зазначила, що війна, яку веде РФ, — незаконна та аморальна.

“Це пряма атака на Статут ООН та міжнародну систему, засновану на правилах, і на все, за що має стояти ця спільнота. Припущення Путіна про те, що Росія може будь-якої миті розгорнути додаткове озброєння, що вона має у своєму розпорядженні, викриває неправдиву версію, на якій вони започатковують своє вторгнення. Яка країна, що претендує на роль визволителя, погрожує знищити тих самих цивільних осіб, яких вона нібито звільняє? Ця війна заснована на брехні”, — заявила вона.

Президент США Джо Байден застерігає Путіна від використання ядерної зброї проти України. За його словами, це змінить хід війни як ніколи з часів Другої світової. І Росія відповість за цей злочин.

У квітні прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про готовність Лондона застосувати ядерну зброю у відповідь на її застосування іншою країною. Його наступниця Ліз Трасс підтвердила такий намір.

Читайте також: Путін готовий розв’язати ядерну війну — якими будуть наслідки: огляд думок (ВІДЕО)

Прямий ефір