У РФ внутрішній ринок опинився без палива. Це наслідок того, що російським компаніям набагато вигідніше продавати нафтопродукти і сировину за кордон. Про це розповів сьогодні, 12 вересня, експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Особливості оподаткування зараз такі, що нафтовим компаніям найвигідніше створювати якісь прокладки як на території Європейського Союзу, так і на території будь-яких інших, скажімо так, податкових острівців, офшорних зон, яким продавати нафтопродукти задешево, а потім їх перепродавати. І як наслідок, величезні суми зараз вимиваються з Російської Федерації, тобто вони не йдуть до федерального бюджету, а осідають у кишенях неназваних олігархів”, — пояснив він.
Від цього, за словами Рябцева, страждають і внутрішній ринок Російської Федерації, і одержувачі податків, тобто ті, хто годуються з федерального бюджету.
“Вирішення цього питання, схоже, в уряді Російської Федерації не бачать. Наскільки мені відомо, єдине, що зробили в цьому державному інституті, це звернулися до великих компаній, які реалізують бензин і дизельне пальне через власну мережу АЗС, з проханням зафіксувати ціни на певному рівні. Зрозуміло, що ніхто фіксувати ціни “на певному рівні” не збирається. Краще тоді взагалі не продавати паливо”, — зауважив експерт.
Рябцев звернув увагу, що це вже видно на заправках у низці регіонів Росії.
“Ціни, безумовно, зростатимуть на заправках. І знову ж таки, тут дуже дивно збіглося, що котирування нафтові зростають, долар щодо рубля зростає, а паливо дорожчає. Тобто наче як і прибуток великий у нафтових компаній декларується, а палива як не було, так і немає”, — заявив він.
Експерт додав, що проблема спостерігається не тільки в окремих регіонах РФ, але й у Московській області.
Читайте також: Росія відчуває небачений дефіцит нафтопродуктів — причини назвав Плачков