Результати голосування за допомогу Україні на понад 60 млрд дол. зустріли оваціями у залі засідань Конгресу США. Більшість конгресменів та конгресвумен не приховували радості. Цього тижня вашингтонські офіси законодавців відвідала рекордна кількість українців, які проживають у США, повідомляє FREEДОМ.
Пів року тому президент США Джо Байден запропонував Конгресу виділити кошти для України. І лише зараз у Палаті представників ухвалили законопроєкт, розроблений Майком Джонсоном. Після голосування речник заявив: США не можуть відвернутися від своїх союзників.
“Троє наших основних противників — Росія, Іран та Китай — працюють разом, вони є світовими агресорами та становлять глобальну загрозу нашому добробуту та нашій безпеці. Їхнє просування загрожує вільному світу і вимагає американського лідерства. Якщо ми відвернемося зараз, наслідки можуть бути руйнівними”, — наголосив речник Палати представників Конгресу США.
Конгресвумен із Пенсільванії Сьюзан Вайлд не приховувала радості від результатів голосування.
“Цей пакет ми повинні були виділити набагато раніше. Чому це так важливо? Минуло кілька місяців з моменту, коли ми підтримали Україну, багато місяців. І ми знаємо, що відбувається в Україні, ми знаємо, що їм дуже потрібна наша допомога. Відверто кажучи, союзники США дуже активно підтримують Україну, і вони дуже стурбовані тим, що США не діють оперативніше”, — заявила Сьюзан Вайлд в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ.
Учасники акцій на підтримку України, які протягом останніх шістьох місяців збиралися на Капітолійському пагорбі — місці перебування Конгресу США, кажуть, що зараз можна радіти, але вже завтра треба продовжувати адвокацію за Україну.
“Наша робота триватиме разом із тими організаціями, які брали участь в адвокації, з тими людьми, які спілкувалися з Конгресом. Ми маємо продовжувати. Ми маємо розуміти, що на цьому, звісно, не закінчується. Але це виділення допомоги, ця сума — як повітря потрібні тим, хто жертвує своїм життям”, — зазначив Дмитро.
“Американці мають голосніше говорити про Україну. Ми використовуємо кожен інструмент, який маємо в нашій демократії, щоб дозволити іншим американцям дізнатися більше про Україну. Я думаю, проблема в тому, що ми маємо багато емоційної підтримки України, але недостатньо людей розуміють, що відбувається. Ідея полягає в тому, щоб підтримувати Україну через засоби масової інформації, блоги, листи редакторам газет тощо, щоб дійсно розповісти історію про те, що відбувається в Україні, бо українці гинуть щодня від довільних бомбардувань, і при цьому є люди у Конгресі, які чекають місяцями, щоб вжити заходів”, — сказав Вілл.
Очікується, що на початку наступного тижня законопроєкт про підтримку України пройде через верхню палату Конгресу — Сенат. Після цього, як уже заявив президент Байден, він одразу підпише документ.
Пані посол України в США Оксана Маркарова заявила, що законодавці голосували не просто за кошти, а за можливість мільйонів українських сімей жити та мільйонів українських військових захищати свій дім.
“Все, що ми робили разом — спрацювало! Це було дуже щедрим та невичерпним внеском від Сполучених Штатів та американського народу на дуже міцній та бездоганній основі двопартійності. Ми змогли зробити те, що потрібно, щоб перемогти та врятувати людей від цієї жахливої агресії. Тож зараз настав час подвоїти зусилля та зробити те, що потрібно”, — сказала посол України у США Оксана Маркарова.
Читайте також: Майже половина республіканців у Палаті представників підтримала допомогу Україні — це добрий знак і для Європи: розбір політолога
Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в 61 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували, починаючи з жовтня 2023 року.
Ухвалене рішення США про допомогу Україні відчують і воїни на передовій, і міста й села, які потерпають від російського терору, заявив президент Володимир Зеленський.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав 20 квітня “поганим днем для Путіна” та заявив, що США підтвердили своє глобальне лідерство.