Це виплачені наперед репарації РФ, — Длігач про виділення Україні кредиту в 50 млрд доларів

Ілюстративне фото: pixabay.com

Виділення Україні кредиту на суму 50 млрд дол. за рахунок доходів від заморожених російських активів, узгоджене країнами G7 (“Великої сімки”), — це, по суті, оплачені наперед репарації Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів доктор економічних наук, професор Київського національного університету Андрій Длігач.

“Звичайно, для України бажаним рішенням була повна передача заморожених російських активів. Але зрозуміло, що зараз світова спільнота та українські партнери не готові до такого радикального рішення. Це, скоріше, компромісне рішення. Але воно дуже дієве. Крім того, оформлений як кредит, це насправді не кредит за фактом — Україна не повинна буде його повертати. Його повертатиме Росія”, — уточнив економіст.

За його словами, фактично це — оплачені наперед репарації РФ. Хоча репарації мають виплачуватися добровільно.

“Тут так все побудовано юридично тонко і розумно, що, я вважаю, самій Росії буде складно оскаржити таке рішення в судах. Нашим міжнародним партнерам легко пояснити передачу Україні цих 50 млрд доларів. Я вважаю, це блискуче рішення”, — зазначив Длігач.

Він упевнений, що ці фінансові ресурси Україна почне отримувати вже цього року.

“І що особливо добре, тепер Україна отримає гарантоване покриття дефіциту державного бюджету на 2025 рік. Нам не вистачало близько 20-25 млрд на наступний рік, крім усіх тих зобов’язань, які наші міжнародні партнери вже взяли на себе”, — пояснив експерт.

Він назвав ще одну позитивну новину для України від отримання кредиту від доходів на заморожені російські активи — тепер країна не буде обмежуватися у використанні цих фінансових ресурсів.

“Тому що більша частина допомоги, яку ми отримуємо від міжнародних партнерів, досі не може використовуватися Україною для військових закупівель або для фінансування наших Збройних сил. Це призводить до того, що фактично тільки державний бюджет у частині податкових надходжень або державні запозичення можуть бути спрямовані на фінансування армії. Наразі цей фінансовий ресурс ми зможемо спрямувати на технології нашої армії й на посилення рекрутингу та мобілізації”, — резюмував Андрій Длігач.

Читайте також: Правова рамка для конфіскації всіх заморожених активів РФ з’явиться тільки внаслідок політичної волі Заходу, — Божко

Прямий ефір