Підтримка законопроєкту про допомогу Україні в Палаті представників Конгресу США — це насамперед сигнал українському народу, що Сполучені Штати залишаються партнером України. Але водночас це і сигнал Москві, що США не нададуть Путіну шансу здобути перемогу. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився політолог Володимир Фесенко.
“Це сигнал Москві, зокрема: “Не дочекаєтеся!”. Як у відомому анекдоті: “Не дочекаєтеся!”. Ви думали, що все, Америка забула про Україну, не допомагатиме, і тоді Путін матиме шикарний шанс здобути перемогу, оскільки справді американська військова допомога дуже значуща. Без неї, як показали останні пів року, нам важко утримувати позиції. Бракує й артилерійських снарядів, і ракет ППО. Але все-таки ми бачимо, що наші партнери досягли результату”, — коментує гість ефіру.
Він наголосив, що у результативному для України голосуванні у Палаті представників є чимала частка роботи української дипломатії та особисто президента України Володимира Зеленського, який кілька разів був у США, говорив зі спікером нижньої палати Конгресу Майком Джонсоном.
“Була розмова Зеленського з Майком Джонсоном. Були зустрічі з конгресменами. Були зустрічі з представниками Білого дому та з представниками Республіканської партії. Тобто тривала щоденна, дуже активна робота. Тож це — і перемога наших друзів у США. Але це — і перемога України, перемога української дипломатії”, — наголосив Фесенко.
Політолог нагадав, що ця перемога ще не остаточна: має бути голосування в Сенаті, а вже потім підпис президента США Джо Байдена. На думку Фесенка, у верхній палаті Конгресу неприємних для України сюрпризів не повинно бути, тим більше, що проголосовані в Палаті представників законопроєкти про допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю, по суті, майже не відрізняються від пакетного законопроєкту, який раніше підтримав Сенат.
“Спеціально задля цього питання Сенат проводитиме, скажімо так, позачергове засідання. Тому що у них, власне, пленарна робота має бути після 29 квітня, лише за тиждень, фактично у травні. Але оскільки питання дуже важливе, не терпить зволікання, то, зважаючи на все, сенатори його розглядатимуть у позачерговому порядку. Це також наголошує на особливому партнерському ставленні до України та особливому значенні цього питання”, — вважає гість ефіру.
Політолог також звернув увагу: окрім цього законопроєкту, Палата представників США підтримала законопроєкт щодо можливості конфіскації російських активів для допомоги Україні.
“Він припускає, що президент США отримує право конфіскувати конкретні російські активи як фізичних, так і юридичних осіб, та використовувати їх у різних фондах для підтримки України — або для безпосередньої, поточної, зокрема військової підтримки, або для відновлення України. І ця дія може бути узгоджена з партнерами. І, до речі, президент — це не зобов’язання, це рекомендація президенту — звітуватиме, що він зробив із цього питання”, — сказав Володимир Фесенко.
Він підсумував, що голосування у Палаті представників Конгресу США стало подвійною перемогою України.
Читайте також: Майже половина республіканців у Палаті представників підтримала допомогу Україні — це добрий знак і для Європи: розбір політолога
Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму більше 60 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували, починаючи з жовтня 2023 року.
Ухвалене рішення США про допомогу Україні відчують і воїни на передовій, і міста й села, які потерпають від російського терору, заявив президент Володимир Зеленський.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав 20 квітня “поганим днем для Путіна” та заявив, що США підтвердили своє глобальне лідерство.
Читайте також: “Цей пакет ми мали виділити набагато раніше” — репортаж з Капітолійського пагорба (ВІДЕО)