Це нове варварство може переконати прийняти якусь потрібну відповідь, наприклад, ATACMS — реакція Заходу на підрив Каховської ГЕС (ВІДЕО)

Каховська ГЕС. Скріншот: google maps

Катастрофа, яку можна порівняти із застосуванням зброї масового знищення та жорстоким воєнним злочином — так світові лідери відреагували на підрив росіянами Каховської гідроелектростанції (ГЕС) у ніч на 6 червня. У Єврокомісії вже назвали це ескалацією військового конфлікту з боку Росії, повідомляє FREEДОМ.

Затоплені дороги, села, міста — під водою після підриву російськими військами Каховської ГЕС опинилися сотні квадратних метрів території. Повністю затоплена і сама гідроелектростанція. За інформацією “Укргідроенерго”, вона відновленню не підлягає. Вода знищила і всю інфраструктуру в зоні затоплення.

На черговий воєнний злочин росіян, який для України вже обернувся екологічною та техногенною катастрофою, відреагували світові лідери. Президент Європейської Ради Шарль Мішель у своєму Twitter написав, що відверто шокований руйнуванням дамби Каховської ГЕС і пообіцяв притягнути Росію до відповідальності.

“Руйнування цивільної інфраструктури однозначно кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її поплічників до відповідальності. Мої думки з усіма постраждалими від цієї катастрофи сім’ями в Україні”, — йдеться в його повідомленні.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич назвала руйнування Каховської ГЕС злочинним і безрозсудним. Черговим жахливим свідченням варварської сутності розв’язаної Росією війни проти України та новим витком ескалації схарактеризував ситуацію речник Євросоюзу Петер Стано.

“Путін, не вагаючись, застосував голод як зброю, енергію як зброю, навіть зиму як зброю. Він грає в ядерну авантюру з атомними електростанціями в Україні. Тож це — нова ознака ескалації, що доводить жахливий і варварський характер російської агресії проти України до безпрецедентного рівня”, — зазначив Стано.

Глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що наслідки підриву Каховської ГЕС можна порівняти із застосуванням зброї масового знищення.

“Росія продовжує розширювати межі своєї агресії. Атака на дамбу в Новій Каховці над житловими кварталами дорівнює застосуванню зброї масового знищення проти цивільного населення. Ця жорстокість буде засуджена і покарана!” — заявив міністр закордонних справ Чехії у Twitter.

“Ми продовжимо оцінювати, як розвиватиметься ситуація, але, звісно, ми повторюємо те, що говорили впродовж усієї цієї війни: найкраще, що Росія могла б зробити зараз, так це негайно вивести свої війська”, — висловився міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Безпрецедентний акт російського варварства на тимчасово окупованих територіях України, за який на Росію потрібно накласти нові жорсткі санкції. Так на підрив дамби відреагували в польському Міністерстві закордонних справ.

“МЗС рішуче засуджує черговий безпрецедентний акт російського варварства на окупованих територіях України — підрив дамби на Дніпрі в Новій Каховці, що також є серйозним порушенням основоположних норм гуманітарного права, екологічного права та має ознаки воєнного злочину. Цей акт створює пряму загрозу життю мирного населення, що мешкає на березі Дніпра нижче дамби, а також роботі Запорізької АЕС, створює перспективу екологічної катастрофи з безпрецедентними регіональними наслідками, з наслідками для всієї Європи”, — йдеться в офіційній заяві на сайті Міністерства закордонних справ Польщі.

Дипломат Джон Гербст вважає, що підрив дамби на Каховській ГЕС може підштовхнути США передати Україні ракети великої дальності.

“Це нове варварство може переконати Вашингтон, Брюссель, Берлін, ухвалити якусь потрібну відповідь. Наприклад, як ATACMS. Подивимося, що буде”, — зазначив посол США в Україні (2003-2006 рр.) Джон Гербст.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав підрив Каховської дамби “новим виміром” війни в Україні. А представник Європарламенту, голова неформальної групи United for Ukraine Андрюс Кубілюс вважає, що на Путіна треба реагувати аналогічно до терористичної організації “Аль-Каїда”.

“Це потрібно назвати екотероризмом великого масштабу. І за такий тероризм, звичайно, несе відповідальність Кремль. І питання стоїть тільки одне: Захід зупиняв такий тероризм як “Аль-Каїда”, а як Захід буде зупиняти такий тероризм, який ми бачимо сьогодні?” — ставить запитання депутат Європарламенту.

На підрив дамби на Каховській ГЕС на півдні України відреагував і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

“Руйнування Каховської дамби сьогодні ставить під загрозу життя тисяч цивільних осіб і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Це обурливий акт, який вкотре демонструє жорстокість війни Росії в Україні”, — написав він у Twitter.

Президент Естонії Алар Каріс назвав підрив ГЕС черговим терористичним актом, що загрожує тисячам мирних жителів України. За його словами, для московських злочинців при владі це стане ще одним пунктом у списку звинувачень.

https://www.youtube.com/watch?v=UAwUECMDqyo

Читайте також: Реакція світу на підрив росіянами Каховської ГЕС — огляд заяв (ВІДЕО)

Прямий ефір