“Це не тільки ваша війна, це і наша війна”: на допомозі Україні наголосив віцеспікер парламенту Великої Британії

Роджер Гейл. Фото: uatv.ua

Найбільше Україні зараз потрібна зброя. Для майбутньої відбудови країни можна буде задіяти російські заморожені активи, але, перш за все, потрібно виграти війну. Про це в коментарі телеканалу FREEДОМ на полях весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявив віцеспікер парламенту Великої Британії Роджер Гейл.

“Україні зараз найбільше потрібна зброя. Черчилль свого часу сказав Америці: дайте нам інструменти (зброю), і ми закінчимо роботу. Україна перебуває в такому ж становищі. Ми, Велика Британія, і американці зобов’язані дати вам усі необхідні інструменти, щоб ви могли закінчити свою роботу [на полі бою]. Це не тільки ваша війна, це і наша війна. І якщо ви воюєте за нас, ми повинні дати вам можливість зробити це”, — сказав Гейл.

Він зазначив, що навряд чи світ сьогодні до кінця усвідомлює небезпеку війни РФ проти України.

“Я не впевнений, що весь світ це розуміє. Але я абсолютно впевнений, що Велика Британія розуміє, США розуміють. Але не всі європейці розуміють. Це боротьба за демократію, за майбутнє всього вільного світу. Це боротьба за права людини, заради яких і існує Рада Європи. Ось чому необхідно, щоб кожна країна-член ПАРЄ і сама Рада Європи твердо стояли за Україну і допомогли вам перемогти”, — наголосив віцеспікер.

Гейл вважає, що для відновлення України можна буде використати заморожені російські активи, але до цього, перш за все, необхідно виграти війну.

“Росія порушила всі закони, тому я не бачу жодних причин, через які гроші, вкрадені олігархами, вкрадені Путіним, не повинні бути використані для відновлення України. Але, перш за все, ми повинні виграти війну. Так, існують юридичні складнощі [щодо передачі Україні заморожених активів РФ]. Ми маємо бути абсолютно впевнені, що, прагнучи досягти того, чого ми хочемо, ми не порушуємо законів, яких просимо дотримуватися інші країни. Тому все має бути зроблено законно. І я думаю, що це має бути зроблено, і я вірю, що так і буде”, — резюмував він.

Читайте також: Закликаю всі європейські країни помножити зусилля, щоб Україна змогла дати відсіч Росії, — голова ПАРЄ

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ відбувається у Страсбурзі (Франція) з 15 по 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. Так, 16 квітня за участю голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука парламентарії розглянуть резолюцію про відновлення України, зокрема пропозицію використовувати для цього заморожені держактиви Росії. 17 квітня відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. А 18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Читайте також: Весняна сесія ПАРЄ: на порядку денному відновлення України коштом заморожених активів РФ й посилення тиску на Путіна (ВІДЕО)

Прямий ефір