Три варіанти захисту неба над Харковом назвав військовий аналітик

Система ПВО Patriot. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Російська авіація постійно завдає ударів бомбами по Харкову. Крім того, окупаційна армія РФ обстрілює місто ракетами С-300. Є три варіанти захисту неба над Харковом. Про це сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Перше — це ППО. Потрібно багато західних систем ППО. Наприклад, загалом у світі налічується близько 250 батарей Patriot. У США орієнтовно — 90, всі інші розкидані по всьому світу. І ось перший варіант — це Patriot, який відганяє російську авіацію від кордону з Україною. Наприклад, на Харків не дозволять скидати авіаційні бомби, збиваючи літаки”, — сказав він.

Другий варіант, на думку Ступака, — це знищення всієї авіаційної техніки в місцях базування.

“І третій варіант, як на мене, — довгий, довготривалий і кропіткий, але буде працювати роками. Це аналог “Залізного купола”, який є в Ізраїлю. Ізраїль себе захищає від цілей з повітря, які летять доволі повільно, коли ХАМАС із сектору Гази обстрілює країну. Це не найдешевший засіб, але для таких обстрілів якраз. І від керованих авіаційних бомб, я думаю, він зможе захищати”, — висловив думку аналітик.

Він додав, що для реалізації будь-якого з цих варіантів знадобляться гроші, наукова база і політична воля.

Читайте також: Все, чого торкається Путін, перетворюється на руїни: Зеленський підсумував поїздку до Харкова наприкінці 776-ї доби війни

Нагадаємо, радниця голови Харківської обласної ради Наталія Попова сказала, що завдаючи масованих ударів по Харкову, Росія намагається викликати паніку в місцевого населення.

Прямий ефір