“Транзит буде”: Оржель розповів про результати газових переговорів (ВІДЕО)

Фото з сайта menr.gov.ua

Сторони вітають ті потенційні домовленості, які мають будуть реалізовані вже на рівні компаній.

Про це під час брифінгу повідомив міністр енергетики Олексій Оржель, інформує UATV.

“Дуже важливо – транзит буде, і величину, яку зафіксовано у рішеннях Стокгольмського арбітражу, виплатять, якщо ми відповідно реалізуємо всі позиції пакетні ще до Нового року. Тобто Україна, а безпосередньо – компанія НАК “Нафтогаз”, отримає за рішенням Стокгольму три мільярди доларів, тобто 2,9 мільярда, якщо точніше, відповідно до наявних домовленостей”, – сказав Оржель.

За його словами, новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України укладуть строком на 5 років, а потім його можуть продовжити.

Як стало відомо, обсяг транзиту у 2020 році становитиме 65 млрд кубометрів, а у 2021-2024 роках – по 40 млрд кубометрів.

“Транзит на 5 років із можливістю пролонгації на тих умовах, які передбачені на перші 5 років, ще й на наступні 10 років”, – сказав міністр.

Окрім цього, у зв’язку зі зменшення гарантованих обсягів транзиту газу тариф на його транспортування буде збільшено. Кінцевий розмір тарифу визначиться регулятором.

Нагадаємо, черговий раунд тристоронніх газових переговорів відбувся 19 грудня у Берліні, де було досягнуто принципових домовленостей щодо деталей нового договору на транспортування газу. Переговори продовжилися 20 грудня у Мінську.

Прямий ефір