Трамп заявив, що заохочуватиме РФ атакувати країни НАТО, які мало платять — аналіз експерта

Дональд Трамп. Фото: cnbc.com

Колишній президент США Дональд Трамп, який хоче переобрання на другий президентський термін, заявив, що заохочуватиме Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. Найменше в Альянсі внесків дають Люксембург, Бельгія та Туреччина. Про це сьогодні, 12 лютого, заявив надзвичайний та повноважний посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський в ефірі FREEДОМ.

Він розповів, що кожна держава має витрачати на свої збройні сили 2% валового внутрішнього продукту. Це та сума, яка забезпечуватиме високий рівень оснащеності озброєннями, гарну якість підготовки власне бойового складу. І, таким чином, усі країни НАТО будуть на одному рівні.

“Ці закиди були пов’язані навіть із погрозами — навіщо Сполученим Штатам такий Північноатлантичний альянс, де вони всіх утримують, усім дають гроші, а “ці спритники в Європі, вони нічого не роблять, самі не озброюються і тільки за нашою спиною хочуть сховатися від небезпеки”, — зазначив Веселовський.

Експерт також назвав країни, які роблять найменші внески до НАТО.

“Найменше витрачає Люксембург, на другому місці Бельгія, де розташована штаб-квартира НАТО, там теж набагато менше 2% — 1,37%. Отже, ось чергова жертва, чергова ціль для Москви. Ну, і на третьому місці — Туреччина. Виходить, президент Путін збирався приїхати до Туреччини днями, але потім візит відклав. Очевидно, почув пропозицію Трампа та поїхав додому готуватися до нападу на Туреччину. Все це смішно”, — наголосив Веселовський.

Гість ефіру зазначив, що Люксембург має найвищий у Європейському Союзі й один із найвищих у світі доходів на душу населення. І ці доходи на душу населення — це сплата величезної кількості податків.

“Це потужний економічний фінансовий центр у Європі та у світі. І тому Люксембург свою роль фінансового та бюрократичного оплоту для країн НАТО, звісно, виконує. Тим паче її виконує Бельгія. Ну про Туреччину й казати не доводиться. Ми чудово знаємо, якого розміру збройні сили Туреччини, наскільки потужне у них озброєння зараз, турки мають величезний флот, який перевищує флот Російської Федерації”, — заявив експерт.

Прямий ефір