“Тенденція, що набирає обертів”: що означає на практиці визнання Росії спонсором тероризму, пояснив Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Визнання РФ країною-спонсором тероризму створює важливий політико-правовий прецедент, який дасть змогу притягнути до відповідальності керівництво Росії за воєнні злочини. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Він нагадав, що вже ціла низка міжнародних структур, парламентських структур, парламенти окремих країн ухвалили подібні рішення.

“Також важлива знакова подія — парламент Нідерландів, нижня палата проголосувала за відповідне рішення. Тут теж зіграло свою роль і судове рішення щодо MH-17, де Росія себе теж проявила як країна-терорист, яка вбила, зокрема, і громадян Нідерландів, громадян європейських, азійських країн. Тож це тенденція. Ось це найголовніше, тенденція, яка набирає обертів. Що це означає практично? Практично створюється дуже важливий політико-правовий прецедент, який дасть змогу в перспективі притягати політичне керівництво Росії до відповідальності за воєнні злочини, злочини проти людяності, фактично за терористичні дії”, — сказав Фесенко.

Політолог акцентував, що це стосуватиметься не тільки виконавців.

“Ось історія з вироком щодо MH-17, там же нехай заочно, але притягнули до відповідальності, дали довічні терміни головним виконавцям, Гіркіну зокрема, інші терміни іншим виконавцям, але рядовим виконавцям. А треба притягати до відповідальності й організаторів таких злочинів. Тому рішення про те, що Росія є спонсором тероризму, дасть змогу це зробити в перспективі, коли буде вже створено міжнародний трибунал для притягнення росіян до відповідальності за злочини в Україні”, — пояснив він.

Також Фесенко нагадав, що в низці країн такий статус ще й підстава для посилення санкційного тиску. Зазвичай статус країна-спонсор тероризму використовується як правова підстава для введення санкцій проти тієї чи іншої країни.

“Проти Росії санкції вже діють, уже десятки країн світу запровадили такі санкції. Тому тут цей статус, можливо, навздогін працює. Але, тим не менш, він дозволяє посилювати цей санкційний тиск. А те, що його треба продовжувати посилювати, якраз цього тижня стало очевидним, бо Росія вчиняє нові злочини проти України. І теж символічно. Ми згадували і День пам’яті жертв Голодомору. Але ж і це теж, до речі, підстава для підтримки України. Багато парламентів світу ухвалювали рішення, зокрема цього тижня, оголошуючи, що Голодомор був геноцидом українців. І нові форми геноциду вже тепер з боку путінської Росії це — енергетичний терор, удари по Україні, прагнення заморозити українців, позбавити їх світла. Це теж форма геноциду. Так що всі ці дії, парламентські рішення, з одного боку, чинитимуть морально-політичний тиск на Росію, засуджуватимуть Росію як терористичну державу. А з іншого боку, це буде підстава для того, щоб згодом притягувати російських керівників уже до кримінальної відповідальності”, — резюмував Володимир Фесенко.

Повна версія інтерв’ю: Українці не будуть рабами путінського режиму: головні заяви президента України в оцінці політолога Фесенка

Нагадаємо, Європарламент під час голосування 23 листопада ухвалив резолюцію про визнання Російської Федерації державою — спонсором тероризму. Документ голосами “за” підтримали 494 європарламентарі, 58 голосували “проти”, утрималися — 44.

Читайте також: Росії буде непросто позбутися статусу країни — спонсора тероризму, — політоглядач про наслідки

Прямий ефір