Танки, САУ, ракети й безпілотники: союзники України об’єднують зусилля з постачання зброї — деталі

Німецькі танки Leopard. Фото: dw.com

Партнери Києва значно наростили обсяги військової підтримки для Збройних сил України останніми днями. Йдеться як про прямі постачання озброєння, так і про розвиток інфраструктури виробництва снарядів і програми підготовки українських військових, інформує FREEДОМ.

Також західні країни створюють спільні проєкти. Наприклад, Франція та Італія закуплять 700 ракет для зенітно-ракетних комплексів SAMP/T. Країни передадуть цю ППО Києву разом із частиною закуплених боєприпасів найближчим часом.

У західній пресі з’явилося кілька інсайдів щодо планів Пентагону поставити нову техніку для ЗСУ. Так, Reuters, посилаючись на слова двох чиновників, повідомляє, що в підготовлюваному пакеті допомоги на 2,2 млрд дол. будуть ракети з дальністю ураження 150 км. А за даними The Washington Post, Пентагон готується до передачі Києву літаків F-16 у майбутньому, всупереч нещодавній заяві президента США Байдена.

“Різку відмову президента Байдена виконати запит України на літаки F-16 зустріли зі скептицизмом у Пентагоні… Один із високопоставлених представників міністерства оборони, який на умовах анонімності розповів про внутрішні обговорення, заявив, що, хоча розрахунки Пентагону навряд чи зміняться найближчим часом, ситуація з F-16 може повторити долю танків Abrams. Тоді обговорення теж починалося з відмови Білого дому”, — йдеться у статті The Washington Post.

Активно допомагає Києву і Франція. Країна домовилася з Австралією про спільне виробництво артилерійських снарядів для ЗСУ. А за результатами візиту міністра оборони України Олексія Резнікова, Париж погодився передати Києву 12 далекобійних артилерійських установок Caesar (“Цезар”). Крім того, міністри оборони країн обговорили й питання постачання авіації.

“Наша військова доктрина зрозуміла. Табу на доставлення літаків в Україну немає. І ось міністр Резніков приїхав із представниками свого Генштабу для деталізації потреб українських збройних сил, частиною яких є авіація. Що стосується підготовки українських пілотів, це було частиною нашої зустрічі та частиною нашого глобального аналізу”, — заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

Передають Києву і наземну техніку. Так, Данія погодилася приєднатися до міжнародної танкової коаліції: об’єднання країн-власниць танків “Леопард 2”, які готові передати їх Києву.

Інший член коаліції, Норвегія, заявила про те, що поставить “Леопарди” в найкоротші терміни. Очікується, що це відбудеться в березні. В українському Міністерстві закордонних справ позитивно реагують на таку динаміку постачань.

“Можу зазначити, що в першій хвилі надходжень українські збройні сили отримають від 120 до 140 танків західного зразка. Це “Леопард 2”, “Челленджер 2”, “Абрамс” М1, і ми розраховуємо на “Леклерк”. Це не низький показник. Але ми продовжуємо працювати як над розширенням складу танкової коаліції, так і над збільшенням внеску тих, хто вже пообіцяв”, — повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Водночас Німеччина надасть Україні додаткові 78 тягачів для танків. Техніка дасть змогу налагодити логістику і прискорено перекидати машини на фронт. А в Польщі вже розгортають центри навчання українських військових з управління західними танками.

“Коли ми говоримо про навчання тих, хто працював із пострадянськими танками, для роботи з такими танками, як “Леопарди” або “Абрамси”, достатньо 10 тижнів. Якщо інтенсифікувати навчання завдяки інструкторам, часу і нашим вихідним, то ми в змозі за п’ять тижнів навчити екіпаж (який приїжджає) з пострадянської техніки, щоб вони могли працювати на новому поколінні обладнання”, — акцентував майор польської армії Мацей Банашинський.

Також Берлін оголосив про постачання 105 безпілотників і 42 спеціальних машин для розмінування полів під час наступу.

Читайте також“Танковий кулак” як знаряддя перемоги для України: як “Леопарди” та “Абрамси” можуть змінити хід війни

Нагадаємо, на думку військового аналітика, українським танкістам знадобиться близько місяця для освоєння танків західного зразка.

Прямий ефір