Так і не зробив пострілу “Калібрами”, — Братчук про знищення корабля РФ “Циклон”

Малий ракетний катер Чорноморського флоту РФ "Циклон". Фото: Міноборони РФ

Знищення малого ракетного корабля Чорноморського флоту РФ “Циклон” для росіян стало дуже відчутною втратою. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 травня, сказав речник Української добровольчої армії “Юг” Сергій Братчук. 

“Функціонал, який був останнім у житті цього малого ракетного корабля, — це елемент системи протиповітряної оборони над територією тимчасово окупованого Криму, над частиною акваторії Чорного моря. Це те, що сьогодні для росіян дуже відчутно за втратами, насамперед у системі протиповітряної оборони саме над українським півостровом”, — сказав Братчук. 

За його словами, ліквідація корабля — це черговий пролом, який завдали Сили оборони в зоні ППО Російської Федерації над окупованим Кримом. 

“Тому ми розуміємо, що вже не просто доріжка протоптана українськими засобами повітряного і вогневого ураження по об’єктах російських окупантів у Криму. Але, напевно, сьогодні така вже певна повітряна траса, кілька повітряних маршрутів, якими щонайменше ракети можуть пролітати на військові об’єкти Росії в Криму, знищувати командні пункти окупантів, інфраструктуру, логістику, насамперед транспортну, і все те, що буде наближати деокупацію Криму”, — зазначив спікер. 

Братчук доповнив, що “Циклон” був оснащений ракетами “Калібр” і “Онікс”.

“Незважаючи на те, що бойова роль цього корабля, який поповнив успішно “підводні сили” Російської Федерації в Чорному морі, полягала, зокрема, і у володінні “Калібрами”, він жодного разу так і не здійснив постріл “Калібром” по території України та й узагалі у своїй історії. Це бойова одиниця, яка, вже можна говорити, була у складі Чорноморського флоту Російської Федерації. І для ворога, звичайно, це велика втрата”, — резюмував Братчук.

Читайте також: Можливості російського Чорноморського флоту зведено до мінімуму за останні 100 років — подробиці від Снєгирьова

Нагадаємо, у Генеральному штабі ЗСУ підтвердили інформацію про знищення російського ракетного корабля “Циклон”, який був оснащений ракетами “Калібр” і “Онікс”. 

Прямий ефір