Ситуація навколо Запорізької АЕС стає все більш непередбачуваною та потенційно небезпечною — заява Гроссі

Запорізька АЕС. Фото: ukrinform.ua

Ситуація навколо окупованої російськими військами Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в місті Енергодарі Запорізької області стає потенційно небезпечною. Про це йдеться у заяві генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Маріано Ґроссі, яку оприлюднено на сайті агентства, інформує FREEДОМ

Присутні на станції експерти МАГАТЕ регулярно чують обстріли. Гроссі вкрай стурбований реальними ризиками для ядерної безпеки ЗАЕС. Гендиректор агентства заявив, що необхідно негайно діяти для запобігання аварії та пов’язаним із нею наслідкам.

“Загальна ситуація в районі Запорізької АЕС стає все більш непередбачуваною та потенційно небезпечною. Я вкрай стурбований реальними загрозами ядерній безпеці, з якими стикається АЕС. Ми повинні діяти зараз, щоб запобігти загрозі важкої ядерної аварії та пов’язаним із нею наслідкам для населення та навколишнього середовища. Цей великий ядерний об’єкт має бути захищеним. Я і надалі наполягатиму на прихильності всіх сторін досягненню цієї життєво важливої мети, а МАГАТЕ буде й надалі робити все можливе для забезпечення ядерної безпеки та безпеки на станції”, — наголосив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Нагадаємо, російські окупаційні війська розмістили в приміщенні турбінного відділення енергоблоку № 4 Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) військову техніку, зброю і вибухівку, про що раніше повідомили представники МАГАТЕ. На думку завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень, експерта з питань міжнародної безпеки Олексія Їжака, виходячи з дій росіян, можна припустити, що вони і надалі намагатися утримувати цей об’єкт як терористи.

Прямий ефір