Ситуація на кордонах ЄС — не міграційна криза, а гібридна війна РФ і Білорусі, — ексдепутат польського Сейму

Польсько-білоруський кордон. Фото: ap.org

Провокації Росії та Білорусі на польському кордоні тривають. Збройні сили і поліція Польщі справляються з цією ситуацією. Однак уже йдеться не про міграційну кризу. Це спеціальна операція російських і білоруських спецслужб, гібридна агресія РФ та Білорусі. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував депутат Сейму Республіки Польща ІІ, ІІІ каденції Мирослав Чех.

Він зауважив, що серед мігрантів превалюють люди, які отримали російську візу.

“Тож вони, по-перше, заїхали на територію Росії — дуже агресивної держави, яка розв’язала геноцидну війну проти України. Зараз РФ намагається розпалити вогнище війни на території Європейського Союзу і НАТО. Те, що відбувається на кордоні з Білоруссю, — гібридна війна з боку Білорусі та Росії”, — вважає Чех.

За словами політика, польська влада вживає жорстких методів боротьби з цією кризою. Уряд розробив національну програму “Щит Схід”, у межах якої буде побудовано нові укріплення, системи моніторингу та протидії безпілотникам.

“Частина території Польської Республіки, в глибину до 8 км від кордону з Білоруссю, стане буферною зоною, повністю закритою для громадян. Усе це наслідки того, що на кордоні вже загинув один польський солдат внаслідок нападу одного з “мігрантів”. Польща звернулася до Білорусі з тим, щоб там допомогли встановити особу нападника і надалі його передали польській владі”, — розповів спікер.

На його думку, ситуація погіршується. Прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що Польща стоїть перед військовою загрозою, а елементом цієї загрози є зокрема ситуація на польсько-білоруському кордоні, доповнив Мирослав Чех.

“Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що, згідно з їхніми даними, у Калінінградській області може перебувати близько 100 російських ракет з ядерними боєголовками. Тому ситуація дуже тривожна і небезпечна. І польська влада стурбована тим, що і російські, і білоруські війська тренувалися, щоб перейти Сувалкський коридор і зайняти частину території Польщі та Литви. Ця загроза не нова, все це відбувається з 2009 року. Форма цієї загрози змінюється, а суть залишається така сама”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Провокації, спільні навчання, міграційна криза: як Путін і Лукашенко загрожують Заходу (ВІДЕО)

Раніше в ефірі телеканалу FREEДOM прессекретарка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна сказала, що диктатори Росії та Білорусі вирішили, що в міграційний тиск на кордонах Білорусі та ЄС потрібно додати елемент агресії та сили для створення провокацій.

Читайте також: Міграційна криза на кордоні Білорусі та країн Євросоюзу: ситуація знову загострюється (ВІДЕО)

Прямий ефір