Голосування щодо пакета допомоги Україні від США затягується через внутрішні політичні ігри. У головах частини американського політикуму внутрішня політика домінує над геополітикою. Україна має продовжувати боротьбу та активізувати дії партнерів. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Олег Лісний.
За його словами, межа між тим, де республіканці все ще зберігають обличчя, і тим, коли ухвалюють рішення про надання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню, проходить уже зараз.
“Вони бачать, що їхня пауза — і що відбувається в Авдіївці. Вони ж у курсі, що відбувається в Авдіївці. Це точно. Але для них це один з елементів обстановки у світі, а не в тому, що ця ситуація прямо впливає і на Америку. Тому що зараз ми спостерігаємо, як “вісь зла” консолідується, і до неї починають приповзати всякі терористичні організації, напівтерористичні, недобиті якісь диктатори. Вони розуміють — там сила, ми з ними. А Сполучені Штати демонтують нестабільність, деякі заяви, які піддають сумніву єдність НАТО, наприклад. І це “вісь зла” бачить — “Круто, так їх можна бити! Треба навколо Путіна консолідуватися”. Тому це — тонка грань, яку вони повинні відчути, тому що за нею може наступити дуже негативні моменти насамперед для авторитету США”, — сказав Лісний.
А щоб авторитет повернути, уточнив політолог, США потім доведеться затратити дуже багато зусиль, зокрема й у вигляді військових дій на деяких ділянках.
“Мається на увазі не Україна, а світ. Тому що перед Сполученими Штатами теж є виклики, вони про це прекрасно знають. Вони точно знають, що Китай — це виклик, Іран — це виклик, Північна Корея — це виклик. Але поки що ця тонка грань коливається, але не призводить до хоч якихось конкретних рішень. Конкретні рішення відповідальних політиків виглядають так — ми або допомагаємо, або не допомагаємо. А не можна бути, вибачте, вагітним трохи”, — каже Лісний.
Але, як вважає політолог, геополітичні амбіції все одно переважать. Тому що це про Америку, а не про Україну.
Читайте також: США знаходять тимчасові рішення проблеми із затримкою виділення допомоги Україні — деталі від Попова
Нагадаємо, спікер нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон напередодні достроково завершив робочий тиждень, розпочавши перерву в роботі палати до кінця лютого. У Білому домі дії Джонсона піддали критиці, адже пакетний проєкт закону, до якого входять й кошти на підтримку України, так і не був винесений на голосування.