Палата представників США пішла на канікули без голосування щодо допомоги Україні — подробиці

Конгрес США. Фото: ukrinform.ua

Спікер нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон напередодні достроково завершив робочий тиждень, розпочавши перерву в роботі палати до кінця лютого. У Білому домі дії Джонсона піддали критиці, адже пакетний проєкт закону, до якого входять й кошти на підтримку України, так і не був винесений на голосування, повідомляє FREEДОМ із посиланням на The Hill.

Як зазначає видання, усі голосування в Палаті представників на сьогодні, 16 лютого, скасовані, і члени палати повернуться до роботи лише з 28 лютого, що відкладає голосування за рішення про кошти на продовження підтримки України щонайменше на два тижні.

Представник Білого дому назвав дії Джонсона “втечею”, яка поглиблює проблеми.

“Кожен день, коли спікер Джонсон спричиняє погіршення нашої національної безпеки, Америка програє. І кожен день, коли він відкладає голосування, авторитет республіканців у Конгресі перед американським народом падає. Утеча на дострокові канікули лише погіршує обидві проблеми”, — зауважив представник Білого дому Ендрю Бейтс.

Він додав, що “дострокова незаслужена перерва” в Палаті представників “посилює вбивчі воєнні зусилля Росії та іранський режим коштом нацбезпеки США, наших робочих місць і найближчих союзників”.

На ситуацію відреагував і президент США Джо Байден.

“Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута”, — наголосив американський лідер.

Нагадаємо, цього тижня Сенат США проголосував за пакетний законопроєкт, який передбачає 61 млрд дол. для України у протистоянні агресії РФ, 14 млрд дол. для Ізраїлю у його війні проти ХАМАС і ще 4,8 млрд дол. для підтримки партнерів США в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема Тайваню, і стримування агресії з боку Китаю. Законопроєкт був підтриманий 70 голосами.

Прямий ефір