Системні еліти США намагаються стримувати Трампа, але в американському суспільстві є запит на популізм — розбір дипломата

Дональд Трамп. Фото: gettyimages.com

Системні еліти США розуміють, що Дональд Трамп може підірвати демократію зсередини й тому намагаються його стримувати через суди, але в американському суспільстві є попит на популізм. Про це сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“З одного боку, системні еліти США розуміють фактор Трампа, що він може підірвати демократію зсередини, та намагаються його стримувати через суди. Але дійсно, я згоден із тим, що Трамп просто робить хайп на результатах суду, незалежно від того, негативні вони чи позитивні — і там хайп, і там хайп. І це тільки додає рейтингу Трампу. Чому? Тому що в суспільстві є запит на популізм. Дуже багато накопичилося проблем у суспільстві, які тривалий час системні еліти не вирішували. І Трамп обіцяє прості рішення зі складних питань. В один день вирішу українсько-російську війну, розв’яжу проблему з кордоном тощо. Це подобається глибинному, скажімо так, народу США”, — сказав він.

Дипломат наголосив, що Трамп поклав на шальки терезів демократію й “ціну життя” звичайного громадянина США.

“І це вже злочин. Тобто він порівнює демократію з її зобов’язаннями, внутрішніми, зовнішніми цінностями, зі звичайним життям. Скільки коштує у вас бензин, скільки коштуватиме хліб тощо. Тут вибір природний: люди обиратимуть хліб. Вони не хочуть розбиратися не в демократії, не в геополітиці, не в якійсь там зовнішній політиці США”, — сказав Осипенко. 

Через це він прогнозує, що коли еліти намагатимуться стримувати Трампа, американці виходитимуть на демонстрації, бо вважають його “народним кандидатом”, який має зламати систему”.

“Вони вважають, що Трамп прийде й зламає цю систему в інтересах народу. Але вони глибоко помиляються, насправді”, — сказав Осипенко.

Політика США під час можливого повернення до влади Трампа, вважає експерт-міжнародник, буде непередбачуваною.

“Трамп дуже імпульсивний сам по собі політик, непередбачуваний. Це говорять багато експертів, зокрема європейці це озвучували. І вони вже налякані приходом Трампа, тому що політика Сполучених Штатів буде непередбачувана з огляду на його перший термін, коли він зірвав договір про вільну торгівлю з Європою, запроваджував економічні бар’єри для багатьох європейських товарів, які постачалися на ринок США. Ми знаємо історію з вимогою щодо країн-членів НАТО… Загалом, риторика, яка не сприяє євроатлантичній солідарності, скажімо так”, — наголосив Осипенко. 

Він переконаний, що система стримувань та противаг, яка працює в Сполучених Штатах, зможе чинити якийсь вплив.

“Ми бачили, як відреагував Конгрес, коли Трамп заявив про те, що він готовий вивести американські війська з Європейського континенту. Конгрес одразу продемонстрував, хто ухвалює стратегічні рішення, заборонивши будь-яким президентам, незалежно від того, чи будуть там демократи, чи республіканці, одноосібно ухвалювати рішення такого плану щодо виведення американських військ, наприклад, з Європи”, — сказав дипломат.

Він наголосив, що еліти намагатимуться стримувати Трампа, але ситуація буде непростою.

Читайте також: “Це виглядає нечувано”: заяву Трампа щодо заохочення атак Росії по країнах НАТО прокоментував Мішель

Нагадаємо, колишній президент США Дональд Трамп, який хоче переобрання на другий президентський термін, заявив, що заохочуватиме Росію атакувати будь-кого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали свої фінансові зобов’язання перед Альянсом. За його словами, найменші внески дають Люксембург, Бельгія і Туреччина.

Прямий ефір