Сила, міць і незламність: Україна вітає та вшановує ЗСУ (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

День Збройних сил України відзначають сьогодні, 6 грудня. Святковий день на честь ЗСУ встановлений відповідною постановою Верховної Ради України 1993 року та приурочений до ухвалення ВРУ 6 грудня 1991 року закону “Про Збройні сили України”, інформує FREEДОМ.

Таким чином, ЗСУ є ровесниками української незалежності й цього року відзначають свою 31-шу річницю. Водночас День ЗСУ збігається з початком Першого зимового походу армії Української Народної Республіки, що, безумовно, символізує спадкоємність і тяглість української військової традиції.

Сьогодні українці вітають та вшановують Збройні сили України, які відзначають свій день, боронячи територіальну цілісність та незалежність країни у війні проти РФ.

Вітаючи ЗСУ, президент України Володимир Зеленський наголосив, що українське військо у цій війні має найсильнішу мотивацію, адже захищає рідну землю.  

“Наші Збройні сили захищають рідну землю, а це дає найсильнішу мотивацію з можливих. Борються за свободу, а це завжди примножує будь-яку силу. Відстоюють правду, а тому й майбутнє України. Пишаємося, захоплюємося, дякуємо. Кожному і кожній!” — наголосив Зеленський.

Із Днем ЗСУ солдатів, сержантів та офіцерів, працівників і ветеранів Збройних сил привітав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Я гордий служити своїй державі пліч-о-пліч з вами. Гордий бути вашим головнокомандувачем у цей важкий час. Я вірю в кожного з вас і в нашу перемогу. Сердечно вітаю із Днем Збройних сил України! Бажаю швидкого відновлення пораненим воїнам! Всім, хто в строю, — сил і стійкості, натхнення і радості, переможного миру! Слава Збройним силам України! Слава Україні!” — наголосив Залужний.

Символом сили, міці та незламності назвав українське військо голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

“Збройні сили України! Три слова, щоб пам’ятати, що означає сила, міць та незламність. Три слова, щоб відчувати гордість за безстрашне військо, де всі Герої! Три слова, щоб знати: Україна переможе! Любі наші захисники й захисниці! Зі святом кожного та кожну, хто віддано бореться за рідну Україну, хто боронить її щосекунди, вдень і вночі. Вас любить уся країна! Вас прославляють у кожній родині. Ваші подвиги вражають увесь світ. Вас чекають на, поки що, окупованих територіях. І дочекаються”, — запевнив Стефанчук.

“Шановні військовослужбовці — побратими та посестри! Дев’ятий рік поспіль ви бороните рідну землю від агресора. На межі людських можливостей з честю та доблестю виходите із надскладних ситуацій. Сьогодні ви захищаєте державу і людей, які виборюють собі шлях демократичного розвитку та сповідування європейських цінностей, ви захищаєте право українців на вільне життя у вільній країні”, — звернувся до побратимів командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

“Вони могли б бути героями фільмів, але натомість зайняті справжнім нищенням російської нечисті на українській землі. Сьогодні Збройним силам України — 31. І на їхню долю випало найважче випробування — війна. Війна з ворогом у рази чисельнішим. Але ЗСУ вистояли. І завдяки їм вистояла Україна! Повага кожному сержанту, офіцеру та генералу Збройних сил України! Маємо честь пліч-о-пліч із вами боронити рідну землю! З Днем Збройних сил України, побратими!” — йдеться у вітанні Державної прикордонної служби України.

Прямий ефір