Світові ще доведеться дізнатися про місця масових тортур, поховань та інші воєнні злочини РФ в Україні, — Смирнов

Катівня в смт Козача Лопань. Фото: uatv.ua

Кількість воєнних злочинів росіян в Україні зростатиме, оскільки про багато з них стає відомо після звільнення нових територій. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав ексрадник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смирнов.

“Як показує практика, на жаль, ця цифра буде рости й рости дуже стрімко, особливо після звільнення нашої території. Тому що, ми просто знаємо, що після себе залишає “русский мир”, він залишає горе, біди. І я впевнений, на жаль, як би не хотілося нам цього казати, дізнаємося про масові тортури, ми дізнаємося ще про катівні, про масові місця поховань, на жаль, тому що, ну, ось це вже практика якась. Тому що щойно ми звільняємо якусь територію, ми постійно там знаходимо в кожних місцях одне й те саме. Тому, на жаль, ми мусимо констатувати, що ця цифра буде ще зростати й зростати кратно і, можливо, навіть збільшиться вдвічі”, — сказав Смирнов.

Він також констатував, що російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей з окупованих територій. Смирнов підкреслив, що дітям у Росії змінюють документи, що ускладнює їхню ідентифікацію.

“Не зможемо, напевно, повернути всіх дітей, тому що є велика проблема в тому, що сьогодні, умовно кажучи, Шевченко Влад став якимось Петровим Іваном. І нібито їм поміняли документи, їм видають документи російські безпосередньо і так далі. Ідентифікувати буде все складніше і складніше, якщо не буде нормального діалогу. Тому, звичайно ж, у мене надія дуже велика… Давайте так, у межах не сьогоднішньої ситуації, тому що ми розуміємо, хто такий ворог і що говорити, давайте чесно, нема з ким. Ми будемо робити в рамках повернення наших дітей усе можливе за посередництва. Але я думаю, глобально, звичайно ж, повернути наших дітей можна буде тільки після закінчення війни. Після нашої перемоги, я впевнений, що зміниться керівництво РФ, і розмовляти вже з новим керівництвом про те, щоб повернути, я б навіть сказав, вимагати повернути наших дітей назад, повернути їх усіх у свої сім’ї та повернути у свою країну”, — сказав Смирнов.

Він додав, що зараз за посередництва міжнародних партнерів проводяться обміни полоненими.

Читайте також: В Україну повернули понад десять дітей, депортованих до Росії та Криму: як із ними поводилися, розповів експерт

Раніше колишній уповноважений президента України з прав дитини, виконавчий директор організації “Врятуємо Україну” Микола Кулеба повідомив, що згідно з останніми даними порталу “Діти війни” до Російської Федерації з окупованих українських територій депортовано 19 392 дитини. Уряд Росії має чіткі плани — знищення української нації та вирішення демографічної проблеми в РФ.

Прямий ефір