Знищити українську націю і вирішити демографічну проблему в РФ: мету депортації українських дітей розкрив експерт

Ілюстративне фото: dyvys.info

Згідно з останніми даними порталу “Діти війни”, до Російської Федерації з окупованих українських територій депортовано 19 392 дитини. Уряд Росії має чіткі плани — знищення української нації та вирішення демографічної проблеми у РФ. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів колишній уповноважений президента України з прав дитини, виконавчий директор організації “Врятуємо Україну” Микола Кулеба.

Міністерство реінтеграції України спільно з національним інформбюро створили портал “Діти війни” для пошуку, порятунку та звільнення вкрадених російськими окупантами дітей. Батьки, родичі, знайомі звертаються на портал із заявами про зникнення.

“Варто провести багато роботи, щоб дізнатися, де ці діти, хто їх депортує. Це діти — свідки воєнних злочинів”, — каже експерт.

Повернення кожної дитини — це складний процес для правоохоронних органів та їхніх батьків.

“Шлях дуже складний, дуже тернистий. Багато батьків бояться їхати до Росії, тому що можуть бути заарештовані, можуть бути допитані. І це величезний стрес і небезпека. Шлях, який проходять ці батьки, дуже складний для здоров’я, для емоційного здоров’я. Нам вдалося повернути з Росії жінку, яка три доби просиділа в катівнях, її багато разів допитували й погрожували їй”, — розповів Кулеба.

На даному етапі не все можливо публічно розповідати, оскільки це закрита інформація, поки триває слідство.

“Повірте, тієї інформації, яка є в нас, а ми співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, її достатньо, щоб усі ці злочинці були звинувачені й понесли покарання”, — констатував експерт.

Депортації тривають донині. Деякі батьки змушені віддавати своїх дітей не лише до “таборів відпочинку”, а й записувати хлопчиків у кадети. РФ проводить мілітаризацію дітей, щоб надалі компенсувати втрати російської армії.

“Це прямий доказ того, що наших дітей готують до того, щоб вони служили в російській армії та воювали з Україною. Це вже зараз відбувається. Ті діти, яких ми зараз повернули — живі свідки рекруту маленьких українців на території Росії”, — розповів експерт.

Читайте також: Волонтерка з Харкова взяла під опіку сімох дітей за час війни — історія дитячого будинку сімейного типу (ВІДЕО)

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна та уповноваженого з прав дитини президента РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнному злочині — незаконній депортації дітей з України в Росію.

Прямий ефір