Світ відреагував на ракетний терор Росії проти українців — подробиці (ВІДЕО)

Наслідки удару. Фото: Telegram/Олексій Кулеба

Великі європейські міста відправлять Україні сотні генераторів і трансформаторів. У Європі запустили кампанію для підтримки української енергетичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок російських обстрілів. Устаткування допоможе українським школам, лікарням та іншим установам продовжувати безперебійну роботу, попри відімкнення електрики. Багато європейських лідерів засудили масований обстріл українських міст з боку Росії 23 листопада. Тоді внаслідок ракетних ударів загинуло 10 мирних українців, десятки дістали поранення. Зруйновано житлові будинки, повідомляє FREEДОМ.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до країн-членів Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй зі словами, що Україні необхідні сучасні та ефективні системи протиповітряної оборони (ППО). Також він запросив представників ООН поглянути на те, що Росія зробила з українською інфраструктурою.

“Енергетичний терор — це аналог застосування зброї масового ураження. Коли на вулиці мінусова температура, а десятки мільйонів людей унаслідок влучання російських ракет по енергооб’єктах залишаються без електрики, без тепла, без води — це очевидний злочин проти людяності. Пані та панове! Серед вас — представники держави, яка нічого не пропонує світові, крім терору, дестабілізації та дезінформації. Саме тому я наголошую ще раз — час підтримати Українську формулу миру. У світі не повинно залишатися жодної можливості для терору”, — сказав Зеленський.

Засудила ракетні удари Росії по українській енергетичній інфраструктурі й президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона також нагадала, що Євросоюз готує 9-ий пакет санкцій і нафтове ембарго, щоб ускладнити президенту РФ Володимиру Путіну фінансування війни.

“Український народ через варварську терористичну атаку Путіна на цивільну інфраструктуру змушений зустріти зиму без електрики і в багатьох містах без води. Немовлята, їхні батьки, бабусі й дідусі мерзнуть у темряві. І я рішуче засуджую ці варварські напади. Це воєнні злочини. Але я також знаю, що наші українські друзі подолають цю трагедію, бо вони сильні і їхня справа права. І ми, Європейський Союз, підтримуємо їх у ці дуже важкі часи і робитимемо це стільки, скільки буде потрібно”, — заявила фон дер Ляєн.

Про те, що російські ракетні удари по Україні — це воєнний злочин, який має бути покараний, заявив президент Франції Емманюель Макрон.

“Унаслідок масованих обстрілів України більша частина країни залишилася без води та електрики. Будь-який удар по цивільній інфраструктурі є воєнним злочином і не повинен залишатися безкарним”, — написав він у Twitter.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Росію негайно припинити атаки на мирне населення України:

“Той факт, що Росія використовує бомби для навмисного обстрілу цивільної інфраструктури в Україні, є кричущим порушенням прав людини. Цей бомбовий терор проти цивільного населення має припинитися, і негайно”.

Відреагували на масований обстріл українських міст і у Ватикані. Папа Римський Франциск заявив, що муки, які українці зараз переживають унаслідок російської агресії, можна порівняти з жахом Голодомору.

“Згадаймо замучену Україну. Цієї суботи відзначаються роковини страшного геноциду — Голодомору, винищення голодом у 1932-33 роках, штучно спричиненим радянським лідером Сталіним. Помолимося за жертв цього геноциду і помолимося за українців — дітей, жінок, людей похилого віку, які сьогодні піддаються агресії”, — заявив Папа Римський.

У відповідь на російські обстріли енергетичної інфраструктури найбільші міста Європи подарують Україні електрогенератори та трансформатори, щоб українці змогли пережити зиму.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола оголосила про ініціативу “Генератори надії”. Понад 200 великих європейських міст уже погодилися допомогти.

І ще одна важлива реакція на російський терор була озвучена в Білому Домі. США виділять Україні додаткову військову допомогу на суму 400 млн дол. Про це повідомив держсекретар Ентоні Блінкен. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що це найкраща відповідь на терор, мовляв, військова допомога — це та сила, яка дасть змогу виграти війну.

Читайте також: Блекаути повторюватимуться, росіяни використовують тактику прориву ППО України, — Коваленко

Як повідомлялося раніше, лише 14% українців готові залишити свої оселі у випадку повного блекауту, повідомляє дослідницька компанія Gradus Research. Дві третини опитаних мають намір залишатися на своїх місцях проживання цієї зими. Більшість українців зберігають оптимізм у підготовленні до зими, попри російські масовані атаки.

Прямий ефір