Стратегічна автономія Європейського Союзу від США є контрпродуктивною в контексті повномасштабної агресії Росії проти України. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
За його словами, у візитах європейських політиків до Пекіна — Урсули фон дер Ляєн та Емманюеля Макрона — сфокусовано кілька головних і силових ліній.
- По-перше, це регіональний конфлікт навколо Тайваню.
- По-друге, це протистояння і конфлікт колективного Заходу і Росії на тлі війни в Україні.
- По-третє, це конфронтація США і Китаю, які охоплюють різні регіони світу.
- А по-четверте — це глобальне протистояння демократичного світу і табору авторитарних країн.
“Очевидно, що це різновекторні процеси, які визначають сьогодні атмосферу переговорного процесу і його специфіку. Одне з ключових завдань політиків Європи і Китаю — спробувати мінімізувати на цих рівнях напругу і зняти ось цю висхідну конфронтацію, спробувати домовитися”, — сказав він.
На думку Пашкова, якщо виходити з інтересів України принципово важливою є євроатлантична єдність, а стратегічна автономія ЄС — контрпродуктивна.
Важливо, щоб тема позиціювання Пекіна в російській агресії проти України не стала каменем спотикання між США і Європою. У такій ситуації найбільш реальною і тверезою є позиція країн Східної Європи, зокрема те, про що говорив прем’єр-міністр Польщі: “Має бути єдність”. Уроки російської агресії власне до цього і закликають”, — наголосив Михайло Пашков.
Читайте також: Франція прагне підвищити свою роль у ЄС: міжнародну активність Макрона прокоментував політолог
Як повідомлялося, президент Франції Емманюель Макрон після зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном висловив думку, що Європа повинна зменшити свою залежність від Сполучених Штатів Америки й не втягуватися в конфронтацію між Китаєм і США через Тайвань. Пропозицію Макрона в Євросоюзі сприйняли неоднозначно.
Читайте також: Загроза для Кремля: чи перейде Китай на бік Америки — прогноз Мацуки