США та Велика Британія ввели санкції проти Московської біржі — подробиці

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Велика Британія слідом за США суттєво оновила російський санкційний список. Країна також ввела обмеження щодо Московської біржі, Національного клірингового центру та Національного розрахункового депозитарію РФ, повідомляє FREEДОМ.

Незабаром після цього Мосбіржа повідомила, що з 13 червня не буде проводити торги доларом і євро. Як пояснили в Банку Росії, припинення торгів євро пов’язане з тим, що країни Євросоюзу також дотримуються американських обмежень. Угоди з цими валютами продовжать відбуватися на позабіржовому ринку, а для визначення офіційних курсів долара та євро до рубля буде використовуватися банківська звітність і відомості, що надходять від цифрових платформ позабіржових торгів.

Акції Московської біржі впали більш ніж на 15% на тлі введення санкцій США. Про це стало відомо після відкриття торгів. Зокрема акції Сбербанку на відкритті торгової сесії впали на 4%, а ВТБ-банку — майже на 5%. Цінні папери компанії “Новатек”, яка займається видобутком газу в Росії, знизилися майже на 7%.

Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) України Дмитро Кулеба привітав новий широкий набір санкцій США щодо Росії та всіх, хто готовий підтримувати РФ у її військових діях. Крім того, Кулеба наголосив, що будь-яка організація, яка допомагає Росії у виробництві зброї, повинна також відчувати на собі тиск.

“Ми особливо вітаємо жорсткі заходи щодо оборонно-промислової бази Росії та її доступу до технологій і ресурсів за кордоном. Придушення військової машини Володимира Путіна має вирішальне значення для глобальної безпеки. Будь-яка зброя, яку Росія не в змозі виробити через обмеженість ресурсів, — це врятоване життя. Пересічні росіяни повинні усвідомити, що проблеми, з якими вони стикаються, є прямим наслідком рішень Москви. Починаючи з незаконної війни Росії проти України й закінчуючи втручанням у справи інших країн”, — заявив Кулеба.

Читайте також: Виявлення в російських ракетах західних компонентів не свідчить про порушення санкцій компаніями-виробниками, — Павицька

Прямий ефір