США будуть з Україною до перемоги у війні, — Байден за підсумками саміту G7 (ВІДЕО)

Володимир Зеленський і Джо Байден. Фото: president.gov.ua

Мета Сполучених Штатів — зміцнити надійну оборону і потенціал України на довгу перспективу. Про це заявив лідер США Джо Байден під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським за підсумками саміту G7 і після підписання безпекової угоди, інформує FREEДОМ.

Він упевнений, що Україна має бути здатна захищатися і стримувати агресію в майбутньому. Вашингтон буде з Києвом до перемоги у війні, запевнив Байден.

“Наша мета — зміцнити надійну оборону і потенціал України на довгострокову перспективу. Міцний мир для України має бути підкріплений здатністю самої країни захищати себе зараз і стримувати агресію в будь-який час у майбутньому. Сполучені Штати мають намір допомогти Україні впоратися і з тим, і з іншим, не відправляючи американські війська воювати, а надаючи зброю і боєприпаси. Ми будемо з Україною доти, доки вона не здобуде перемогу в цій війні”, — підкреслив президент США.

Він назвав три потужні кроки, зроблені на саміті G7, які демонструють Путіну, що союзники й надалі підтримуватимуть Україну.

“По-перше, це щойно підписана двостороння безпекова угода. По-друге, історична угода про надання Україні 50 млрд дол. з російських суверенних активів. І по-третє, угода про те, що наші санкції перешкоджатимуть третім країнам постачати російські військові сили. Це посилить тиск на економіку РФ. Це потужний набір дій, який створить міцнішу основу для успіху України”, — резюмував Байден.

Читайте також: Кредит у 50 млрд доларів отримає Україна від країн “Великої сімки”

Нагадаємо, 13 червня Україна та США підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки. Документ містить питання справедливої відповідальності Росії за війну проти України та за намагання знищити українців. Також Україна підписала угоду про гарантії безпеки з Японією.

Читайте також: Ми передамо всі Patriot Україні, а потім уже перейдемо до контрактів з іншими країнами, — Байден

Прямий ефір