Справедливий та тривалий мир не може бути результатом капітуляції України, — прем’єр-міністр Греції

Прапор Греції. Фото: gettyimages.com

Мир в Україні не може бути результатом української капітуляції. Про це сьогодні, 16 червня, під час пленарного засідання Глобального саміту миру заявив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, інформує FREEДОМ.

Він зазначив, що ще рік тому було неочевидно, що відбудеться така конференція щодо миру, бо Росія робила все, щоб цього не сталося. Втім, сьогодні Саміт миру зібрав 101 державу та міжнародну організацію, й це демонструє, що війна в Україні є глобальним питанням.

Міцотакіс наголосив, що велике значення має продовольча безпека.

“Президент Кенії зазначав про вплив, який мало зростання цін на сільськогосподарські добрива, тому ми можемо зрозуміти, який вплив має війна на глобальну продовольчу безпеку. У нашому спільному комюніке ми наголосили на важливості збереження вільного судноплавства та захисту портової інфраструктури України… Захист портової інфраструктури є абсолютно ключовим для збереження експорту продовольства з України, що своєю чергою дозволить стримати зростання цін”, — сказав прем’єр-міністр Греції.

Він згадав також, що був з президентом України Володимиром Зеленським в Одесі в той момент, коли російська ракета вдарила по порту.

Міцотакіс констатував, що учасники саміту зібралися, щоб наголосити на важливості дотримання принципів Статуту ООН, послати меседж, що суверенітет повинен поважатися, що кордони не можна змінювати силою, що ядерна безпека не може бути під загрозою, а їжу не можна використовувати як зброю.

“Ми говоримо про справедливий та тривалий мир, але ми всі за цим столом погоджуємося, що цей мир не може бути результатом української капітуляції. Тому Греція, як і багато інших країн, допоможе Україні, щоб вона могла захиститися й вийти на справжні переговори, що приведуть до справедливого миру”, — сказав прем’єр-міністр Греції.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація.

Прямий ефір