Заява міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта про те, що Україна бойкотуватиме Олімпійські ігри-2024, якщо там будуть росіяни, є абсолютно обґрунтованою і виваженою. І в цьому немає абсолютно ніяких провокацій. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив спортивний журналіст, редактор телеканалу “Дом” Євген Зінченко.
“Це дуже серйозна заява. І міністр Гутцайт, який також є новообраним президентом Національного олімпійського комітету, має право робити такі заяви. Тим паче, що він порадився до цього з представниками федерацій спортивних, а також з представниками спеціального комітету атлетів, які якраз відповідають за зв’язок Національного олімпійського комітету саме з учасниками спортивного процесу. Він не міг робити цю заяву і не дозволив би собі робити її, якби не був упевнений у тому, про що говорить. Гутцайт — дуже серйозна людина, він завжди добре продумує свої виступи, чітко до них ставиться. Це не провокація. Але у всіх велика кількість думок. Нехай сприймають і коментують, і оцінюють як провокацію. А як має реагувати представник Національного олімпійського комітету, його президент, коли таке відбувається, коли так лицемірно поводиться керівний орган Міжнародного олімпійського руху?”, — сказав гість ефіру.
Зінченко наголосив, що провокацією швидше є заява Міжнародного олімпійського комітету (МОК), який оголосив про критерії відбору учасників на Олімпіаду і в такий спосіб дав шанс росіянам і білорусам виступати під нейтральним прапором.
“Провокація, скоріше, в цій ситуації — це те, що робить Міжнародний олімпійський комітет. До речі, він же нічого не визначив насправді. Там тільки сказано, що мовляв будуть критерії, і ми будемо відбирати. Вони самі зараз зробили провокацію, вчинили провокативно”, — вважає спортивний журналіст.
Він наголосив, що МОК ще не надав жодних критеріїв відбору учасників. Тобто вони таким чином дивляться на реакцію у світі, вважає Зінченко.
“Це якийсь пробний прошарок, якщо можна так сказати, як відреагують. Ви ж бачите реакцію. Реакція дуже неоднозначна. Я не кажу, що світ поділився, але він певним чином розколотий, і це може призвести до ще більш серйозних процесів розколу. Не тільки наш бойкот. Але це наша заява, наша реакція, це наша емоція, наша відповідь. Як ще інакше реагувати? Як можна змагатися поруч зі спортсменами, які, як ви правильно зауважили, мовчать, які насправді абсолютно байдужі. А байдужість у цій ситуації — це ось та сама нейтральність. Кому вона потрібна, як вона допомагає, що вона взагалі символізує?”, — сказав спортивний журналіст.
Зінченко переконаний, що не буває ніякого спорту поза політикою, особливо в цій ситуації.
“Спорт — це вітрина політики, особливо щодо того, що завжди робила і буде робити Російська Федерація”, — резюмував він.
Читайте також: Росіян можуть допустити до участі в Олімпіаді-2024: які вимоги висунув МОК до спортсменів і як відреагував Київ (ВІДЕО)
Нагадаємо, Київ може бойкотувати Олімпіаду в Парижі, якщо МОК все-таки допустить до участі Росію і Білорусь.