Цілком імовірно, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду-2024 через участь росіян, — Гутцайт

Вадим Гутцайт. Фото: pravda.com.ua

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт припускає, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду-2024 у разі ухвалення Міжнародним олімпійським комітетом рішення про участь у змаганнях росіян під нейтральним прапором. Про це сьогодні, 27 січня, він сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що МОК уже розпочав консультації щодо можливості надати шанс спортсменам із РФ і Білорусі брати участь на олімпіаді під нейтральним прапором.

“Ще немає остаточного рішення про повернення росіян під нейтральним прапором у разі виконання тих умов, які будуть прописані в МОК. Це буде, наскільки я зрозумів, ухвалено на найближчому виконкомі Міжнародного олімпійського комітету, який відбуватиметься в лютому. Що ми робимо? Ми робимо те, що робили з першого дня початку війни. У нас є тільки дипломатична робота”, — сказав Гутцайт.

Гутцайт підкреслив, що росіянам і білорусам не місце на Олімпіаді. Через російську агресію українські спортсмени і тренери гинуть на війні, ракети і бомби зруйнували на сьогодні 320 спортивних об’єктів в Україні. Ба більше, президент Олімпійського комітету РФ Станіслав Поздняков відкрито підтримує вторгнення РФ в Україну.

Міністр молоді та спорту України також підкреслив, що близько 80% російських спортсменів є військовослужбовцями.

“У нас зараз тривають дискусії… Це дуже складне питання. Але це буде комплексне рішення — чи ми братимемо участь в Олімпійських іграх, чи будемо бойкотувати”, — сказав Гутцайт.

Читайте також: Запрошую очільника МОК у Бахмут, щоб він сам побачив, що нейтральності не існує — звернення Зеленського за підсумками 338 дня війни

Прямий ефір