Служба зовнішньої розвідки та Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генштабу Міноборони Росії конкурують через активи глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. За інформацією The New York Times, Служба зовнішньої розвідки може отримати контроль над пропагандистськими ресурсами Пригожина, а Міноборони та ГРУ — над операціями ПВК “Вагнер”, повідомляє FREEДОМ.
Контроль над операціями ПВК “Вагнер” перейде до військової розвідки Росії, впевнені наближені до Кремля джерела, пише видання The New York Times. Про це свідчить нещодавня поїздка до Малі та Буркіна-Фасо заступника міністра оборони Росії Юнус-Бека Євкурова і генерала-майора Андрія Авер’янова, який раніше очолював секретну військову частину ГРУ.
“Контраст із яскравим паном Пригожиним не міг бути більш різким, і він відповідав посланню, яке доносив Кремль: після загибелі Пригожина в авіакатастрофі минулого місяця російські операції в Африці перейшли під нове управління”, — йдеться в публікації The New York Times.
Про те, що вся оперативна діяльність ПВК “Вагнер” в Африці та на Близькому Сході після загибелі Пригожина перейде під пряме військове командування Міністерства оборони Росії, пише і видання Bloomberg.
“Таким чином, перехід мережі “вагнерівців” за кордоном під контроль Міноборони покладе край схемі, за якої російська влада формально знімала з себе відповідальність за діяльність ПВК. Операції найманців у Центральноафриканській республіці вже готується прийняти один із підрядників військового відомства Російської Федерації”, — заявив Bloomberg.
З 2018 року ПВК “Вагнер” присутня щонайменше в 10 країнах Африки. За останніми даними, на континенті постійно дислокуються близько 5 тис. “вагнерівців”. Основний прибуток Пригожин отримував від експорту золота із Судану в Росію, а також алмазів і деревини з Центральноафриканської Республіки в Об’єднані Арабські Емірати та Китай. The Financial Times оцінювала доходи Пригожина від видобутку природних ресурсів у країнах Африки та Близького Сходу у 250 млн дол.
“Кремль почав встановлювати формальний контроль над розгалуженою корпоративною мережею Пригожина, “чиї амбіції перевершили рівень, який був комфортним для Володимира Путіна”. Міністерство оборони Російської Федерації почало направляти в Африку делегації, щоб інформувати іноземні уряди про те, що відтепер вони вестимуть справи безпосередньо з російською державою, а не з Пригожиним”, — пише The Wall Street Journal.
Контроль над частиною активів Пригожина може отримати його 25-річний син Павло.
“Більшість формальних бізнес-активів він заповів синові Павлу Пригожину і, за чутками, деяку частину командирам для того, щоб вони допомогли Павлу Пригожину зберегти контроль над бізнес-активами. Ті чутки, які ходять про якісь збори, які відбулися останніми днями, вони якраз були присвячені формальним розподілам і роботою над утриманням бізнес-активів Пригожина”, — повідомила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.
Однак крім формальних активів, є ще й тіньові: готівка, дорогоцінні метали та інше. Чи вдасться синові Пригожина зберегти контроль над ними — неясно.
“З одного боку є формально юридичні речі, тому що спадкова справа дійсно на Пригожина відкрита. І, відповідно, ця спадщина розподіляється, і в цьому сенсі навряд чи Кремль на цьому етапі буде протидіяти. А ось уже потім, коли Павлу і верхівці “Вагнера” здасться, що вони зуміли зберегти ці активи у себе, далі що буде з ними — велике питання”, — висловила думку Курносова.
Читайте також: Версії смерті Пригожина: що говорять у Європі та США (ВІДЕО)
Нагадаємо, 23 серпня у Тверській області Російської Федерації розбився літак Embraer Legacy 600 з бортовим номером RA-02795. Цей лайнер належав власнику приватної військової компанії “Вагнер” Євгену Пригожину. Російська держкомпанія “Росавіація” підтвердила смерть Пригожина, а також його соратника з угруповання — Дмитра Уткіна на прізвисько “Вагнер”, ім’ям якого і було названо цю банду вбивць, а також інших громадян Росії, які перебували на борту. Їхні тіла було знайдено на місці падіння літака і вже впізнано. На думку радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка, Путін ліквідував Пригожина, оскільки більше не потребував його послуг: на цьому етапі війни Кремлю не потрібні штурмові загони з професійною підготовкою.