Снаряди 155-го калібру і безпілотники: про потенціал українського ВПК розповів військовий аналітик

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Україна активно розвиває свою військово-промислову базу, переходить на вищий темп виробництва, включно зі снарядами різного калібру та безпілотними літальними апаратами (БпЛА). Про це сьогодні, 1 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Україна — це країна, яка переживає найбільшу війну в Європі з часів Другої світової війни, і нашому оборонному військово-промисловому комплексу (ВПК) необхідно було терміново реставрувати і переходити на швидший темп роботи. За 1,5 року було зроблено багато, почалося виробництво не тільки снарядів радянського калібру, а й “натовського” калібру 155 мм”, — сказав він.

Він зазначив, що в Україні також почали масово виробляти ефективні БпЛА, які важко перехопити російським засобам протиповітряної оборони (ППО).

“Україна може стати світовим лідером, обігнавши навіть США і Китай. Саме БпЛА будуть обов’язково затребувані, тому що вже є інформація про те, як проводяться навчання в армії США, і вони враховують досвід війни в Україні, досвід наших Збройних сил. Велику увагу звертають на взаємодію сухопутних підрозділів із БпЛА: розвідкою та ударними дронами. Це гарне починання”, — наголосив він.

Гетьман додав, що всі країни світу здійснюють закупівлі озброєнь через відсутність можливості виробництва всіх типів зброї.

“Якщо ми розширимо виробництво і зробимо так, що зможемо забезпечувати не тільки себе, а й продавати на світовому ринку озброєння, то в принципі, це і інвестиції, і доходи в нашу казну. Хочеш миру готуйся до війни. Правильно сказав Столтенберг (генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО), — ред.), що шлях до миру — це не роззброєння, навпаки, потужні збройні сили. Сподіваюся, так і буде після війни”, — підсумував Олексій Гетьман.

Читайте також: Флот морських дронів і виробництво натовських снарядів — підсумки першого Форуму оборонних індустрій (ВІДЕО)

Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко зауважив, що західні країни виявлятимуть підвищений інтерес до військово-промислового комплексу України після війни. Низка компаній уже готові ставати в чергу, щоб зайняти своє місце в інвестиційному потоці.

Прямий ефір