Смерть Навального має послугувати тригером, щоби російська опозиція приділяла більше уваги дієвим методам, — Ушацький

Олексій Навальний. Фото: ukrinform.ua

Приховати причини смерті російського опозиціонера Олексія Навального не вдасться, всі дізнаються правду рано чи пізно. Але зараз будуть вкидати різні версії та теорії. Для російської ж опозиції трагедія, що трапилася, має стати певним тригером для того, щоб вона почала більше уваги приділяти дієвим методам. Таку думку озвучив Дмитро Ушацький, російський опозиційний політик, член ради З’їзду народних депутатів РФ, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Все, що стосується російської влади, це повністю непрозора інформація. І ситуація з Навальним — не виняток. Думаю, що час розставить усе на свої місця, приховати причини події не вдасться, і всі дізнаються правду. Але зараз будуть вкидатися різні версії, різні теорії. Так завжди поводиться російська влада. Згадаймо збиття “Боїнга” [у небі над Донбасом у 2014 році]. Так і зараз подаватиметься різна інформація, дивитимуться — на що люди реагуватимуть, і заплутуватимуть сліди”, — сказав гість ефіру.

На його думку, не можна виключати, що це було сплановане вбивство.

“Але й нещасний випадок міг бути. Тому що людина, яка перенесла отруєння, жахливі умови тюремного утримання, дійсно могла сама померти, природною смертю. Хоча особисто мені в це насилу віриться”, — зазначив Ушацький.

Він також прокоментував реакції світових лідерів. На його думку, справа обмежиться гучними заявами, співчуттями, але не більше.

“Навальний кілька років у катівнях, і інші політв’язні теж. І ми бачили реакцію Заходу, всіх лідерів, Організації Об’єднаних Націй. Крім слів підтримки жодних дій не робиться. Я не думаю, що зараз буде виняток. Хоча, звичайно, мені б хотілося сподіватися, що західні лідери нарешті зрозуміють, що з путінським режимом узагалі розмовляти нема про що”, — сказав політик.

Ушацький також висловив сподівання, що смерть Олексія Навального стане для його соратників із Фонду боротьби з корупцією, для інших опозиціонерів сигналом до дій.

“Час світіння ліхтариків у небо і рожевих кульок закінчився. Мені хочеться вірити, що і ця трагедія послужить тригером для того, щоб російська опозиція стала більше уваги приділяти дієвим методам. Зокрема, допомозі російським легіонерам, які воюють у лавах ЗСУ — це легіон “Вільна Росія”, “Російський добровольчий корпус”, батальйон “Сибір”, — резюмував Ушацький.

Читайте також: Убивство Навального: причини та наслідки оцінили експерти

Раніше президент США Джо Байден на екстреній пресконференції заявив, що глава Кремля Володимир Путін відповідальний за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального. За його словами, Навальний навіть у в’язниці залишався голосом правди і голосом свободи.

Читайте також: Це параноя і патологічна мстивість президента Росії, — Ейдман про мотиви вбивства Навального

Прямий ефір