Усі демократичні сили світу мають об’єднати зусилля в наданні допомоги Україні, щоб вона не просто зупинила війська Путіна, а саме перемогла в цій війні. Таку думку сьогодні, 17 квітня, на полях весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) телеканалу FREEДОМ озвучив опозиційний політик, ексдепутат Держдуми РФ Геннадій Гудков.
“В України є два варіанти — оптимістичний і песимістичний. Але за будь-якого варіанта Україна стає членом Європейського Союзу і членом НАТО — я в цьому впевнений. У російської опозиції є тільки один варіант, і він пов’язаний з перемогою України і з допомогою Заходу, яка необхідна для цієї перемоги. “Перемога України — це свобода Росії” — це наше гасло. Тому ми робимо все, зокрема в ПАРЄ, щоб Україна отримала необхідну допомогу — не для того, щоб стримувати війська Путіна, а для того, щоб перемогти”, — наголосив він.
Гудков повідомив, що представники російської опозиції ведуть активну роботу на полях ПАРЄ — зустрічаються з делегаціями інших країн, з країнами-спостерігачами, проводять консультації. Зокрема, вони брали участь в обговоренні тексту резолюції “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні проти демократії”, яку ПАРЄ ухвалила сьогодні.
“Учора, наприклад, ми брали участь у корекції тексту резолюції, вносили необхідні поправки, разом із депутатами Європарламенту розставляли певні акценти — тобто допомагали їм розібратися в якихось складнощах внутрішньої ситуації в Росії. І ми продовжимо цю роботу, тому що ми це робимо не тільки для України, ми це робимо для себе — для Росії. І я хочу, щоб Парламентська асамблея стала посередником в організації політичного діалогу між Україною і російськими демократичними силами”, — зазначив він.
Опозиціонер вважає, що всі резолюції, спрямовані на засудження Путіна і його диктатури, приречені на успіх під час голосування в ПАРЄ.
“Це резолюції щодо смерті Олексія Навального, щодо політв’язнів, щодо режиму санкцій тощо. Ми вчора під час обговорення запропонували включити в документи тему знищення в Росії інституту адвокатури, про масові політичні репресії у РФ. Адже Путін звернувся до ФСБ із пропозицією розправлятися з “ворогами народу”. Це те, що робив Сталін. Ми запропонували засудити практику занесення політиків, громадських активістів, письменників, діячів культури до російських списків “терористів” і “екстремістів”. Ми попереджаємо колег по Європі, що експорт терору може стати реальністю слідом за експортом корупції, яку Путін здійснює багато років. І якщо зараз не вживати заходів, ми можемо отримати ось хвилю терору по всій Європі”, — деталізував Гудков.
Ще одна пропозиція російських опозиціонерів — розробити механізм обміну російських політв’язнів.
Гудков акцентував, що нинішня війна — це не війна Росії тільки проти України, це війна глобальної системи тиранії з глобальною системою демократії.
“І ми не маємо права програвати цю війну, тому всі демократичні сили світу повинні об’єднатися для головної мети — для перемоги. Те, що відбувається в Ізраїлі, що відбувається на Близькому Сході, у Червоному морі, що може статися на Тайвані, в інших частинах світу — це результат невміння дати відсіч тиранії. Вони одержимі жагою реваншу. Зберегти свою владу, примножити кількість країн під своїм впливом. І наше завдання — спільними зусиллями зупинити цей процес. Демократії повинні перемогти, вони повинні повернути народам свободу, право на майбутнє”, — резюмував політик.
Читайте також: ПАРЄ визнала нелегітимність Путіна як президента РФ — деталі резолюції
Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня одноголосно було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним.
18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.
Читайте також: Історична резолюція ПАРЄ: можливість відновлення України коштом російських активів проаналізували експерти