Скільки Су-34 залишилося у Росії, і яку кількість літаків за рік вона може виробити — відповідь експерта

Дмитро Снєгирьов. Фото: informator.press

За рік Росія здатна виготовити не більше шести одиниць літаків Су-34. У той час як тільки за останній місяць українські війська ліквідували 12 російських бомбардувальників — тобто запас двох років. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 1 березня, сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Річне виробництво Су-34 в Росії, фронтового бомбардувальника, це шість одиниць за рік. Йдеться про те, що Збройні сили України тільки за місяць знищили 12. Тобто, фактично випуск фронтових бомбардувальників новітньої модифікації за два роки”, — зазначив Снєгирьов.

За його словами, до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в російських окупантів, згідно з різними даними, було від 120 до 140 одиниць Су-34.

“Якщо відштовхуватися від статистики Генштабу Збройних сил України, цієї моделі, саме Су-34, було збито за час вторгнення близько 40-50 одиниць. Тому це серйозний удар по можливостях російських окупаційних військ безкарно завдавати ударів по позиціях ЗСУ з використанням ФАБ-500”, — сказав Снєгирьов.

Що стосується борту А-50У, то у росіян взагалі немає можливості його відтворити, доповнив аналітик.

“Є заява про те, що вони будуть їх виробляти. Але наразі такої технічної можливості і, відповідно, потенціалу російського ВПК у виробництві цього виду літаків немає. У РФ їх залишилося всього вісім. А це серйозний провал у системі протиракетної та протиповітряної оборони російської сторони”, — акцентував Снєгирьов.

До того ж, немає команди, яка може керувати цим літаком, і обслуговувати його. Потрібні роки, щоб цих людей навчити, доповнив спікер.

“11 членів екіпажу, а це і техніки, які обслуговують борт, і ті, хто безпосередньо обробляє інформацію, — це професіонали найвищого класу. На їхню підготовку потрібно від 10 і більше років. Але головне — капіталовкладення, це близько 10-15 млн дол. на навчання цього виду фахівців. Це одиничний, якщо так говорити, товар. Тому ці втрати для російських військ непоправні. Їх неможливо підготувати за два, навіть за три роки”, — резюмував Снєгирьов.

Читайте також: Україна активно збиває російські літаки: стан військової авіації РФ оцінили експерти

Нагадаємо, 23 лютого над Азовським морем у результаті спільної операції Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Повітряних сил ЗСУ збили черговий цінний російський літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛВ) А-50У. 

Прямий ефір