Швеція і Фінляндія допомагають Україні, беручи на себе частину військової уваги росіян, — Джердж

Сергій Джердж. Фото: apostrophe.ua

У зв’язку зі вступом до НАТО шведам потрібно бути напоготові щодо дій з боку Росії. Бо країна-агресор може діяти щодо Швеції нетрадиційними методами. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Тобто не великими танковими колонами йти на Гельсінкі і Стокгольм, а використовувати різні методи, подібні до проліферації мігрантів з боку Росії, щоб ускладнити життя фінам по той бік кордону. Це можуть бути абсолютно інші речі, наприклад, пов’язані з посиленням якоїсь внутрішньої напруги. Як щось подібне з фермерами відбувається в Європі, тоді з боку Росії це потрібно посилювати різні боки, ще більше загострювати протистояння одних проти інших з тим, щоби позитив був від того, що є громадянська незгода в різних питаннях”, — сказав він.

Експерт вважає, що цим шляхом може йти Росія і у Фінляндії, і у Швеції, поляризуючи якісь речі.

“Я думаю, що там розвідка повинна працювати, і контррозвідка дуже сильно, з огляду на різні підступні плани, які Росія і раніше впроваджувала в європейських країнах. І це все може працювати і проти північноєвропейських країн. І Путін сказав, що вони створять Ленінградський військовий округ, який протистоятиме Фінляндії. Будь ласка, нехай створюють. По-перше, це витрати для Росії, яка і так виснажена, це їхнє право. З іншого боку, це відтягування військового ресурсу від України на північ. У цьому випадку Швеція і Фінляндія нам допомагають тим, що беруть на себе частину військової уваги росіян. Можливо, нам на фронті від цього буде трішки легше”, — каже Джердж.

Читайте також: “Позаду — 200 років нейтралітету і військового неприєднання”: Швеція стане 32-м членом НАТО (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Джердж розповів, що нейтралітет країн дає ілюзорну безпеку. Приклад України показав, що це не працює. Приєднання нових держав до Північноатлантичного альянсу посилює загальноєвропейську безпеку.

Прямий ефір