Шлях Північної Кореї: навіщо в РФ хочуть блокувати VPN та до чого це призведе, розповів експерт із кібербезпеки

Ілюстративне фото: pixabay.com

Блокування VPN приведе Росію до стану Північної Кореї. Про це сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт із кібербезпеки Руслан Болгов.

Він пояснив, що суть технології VPN полягає в тому, що вона не дозволяє відстежити дії користувача інтернету.

“У цьому випадку VPN не дає можливості контролювати людей — ось у чому проблема безпосередньо для них (російської влади, — ред.). А коли люди виходять з-під контролю, то починають вільно мислити”, — сказав Болгов.

За словами експерта, проблема полягає в тому, що безкоштовний VPN дає можливість зайти на потрібний користувачеві сайт, але не забезпечує реального захисту даних. Через це Болгов рекомендує користуватися платними сервісами.

Водночас спікер заявив, що суто технічно повністю заблокувати VPN неможливо.

“Що стосується Росії, то блокування “всього” поведе їх шляхом Північної Кореї. Цього вони і хочуть, особливо з огляду на їхні останні спільні зустрічі”, — сказав Болгов.

За його словами, російська молодь не згодна з таким розвитком подій, про що свідчить зростання завантажень додатків VPN.

“VPN — ваше все, якщо ви хочете вивчати інформацію масштабно, робити свою власну “картинку” й критично мислити”, — пояснив Болгов.

Читайте також: Кремль боїться мітингів: у різних регіонах РФ у росіян пропадає доступ до інтернету (ВІДЕО)

Нагадаємо, Роскомнадзор з 1 березня 2024 року планує блокувати VPN-сервіси в РФ.

Прямий ефір