Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, глава МЗС Німеччини Анналена Бербок, експрезидент Литви Даля Грибаускайте, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, а також помічник генерального секретаря ООН, координатор Організації з кризової ситуації в Україні Амін Авад зробили заяви щодо 100-го дня вторгнення Росії до України.
Телеканал UA виокремив основні думки із заяв іноземних політиків:
Матеуш Моравецький
- “Сто днів слави України – це водночас сто днів великої невизначеності. Щодня українці мають ставити собі питання, чи можуть вони справді розраховувати на вільну та демократичну Європу”.
- “Війна триває. Навіть якщо Україна зберегла Київ і Харків і завадила Путіну досягти своїх стратегічних завдань: Росію не можна вважати такою, що програла. При цьому той факт, що Росія ще не програла, слід розцінювати як її часткову перемогу”.
- “Росія чинить геноцид в Україні. Російська пропаганда відкрито говорить про деукраїнізацію, знищення української національної еліти, щоб позбавити цілу націю її самобутності. Це нагадує найгірші практики сталінізму. Історія повторюється на наших очах. Занадто багато спільного, щоб ми могли його ігнорувати. З одного боку, це злочини, відомі нам з історії тоталітарних систем. З іншого боку, це мужність і рішучість нації, яка чинить опір агресору. Нерішучість Європи призводить до пасивності та байдужості. Після 100 днів війни в Україні її результат ще не відомий. Нам давно час вірити в перемогу так само сильно, як Україна”.
Анналена Бербок
- “Після 100 днів війни президент Росії Володимир Путін змінив свою стратегію, але пекло триває. Саме тому він тепер стріляє з безпечної відстані. Село за селом, місто за містом. Спочатку йде дощ із бомб та артилерії, потім танки котяться випаленою землею. Путін розраховує на наполегливість та наше виснаження. І на кожне село чекає доля Бучі”.
- Саме тому ми повинні й надалі підтримувати Україну просто зараз. Навіть зброєю, бо Путіна словами не зупинити. Поки Україна не в безпеці, не в безпеці і Європа. Якщо в Україні не зупинити Путіна, то завжди є загроза нової агресії. Ми й надалі будемо підтримувати Україну. Поки не залишиться жодної Бучі. Щоб те, що ми сприймаємо як належне, знову стало нормальним для людей України: життя у свободі”.
Даля Грибаускайте
- “Ця країна набуде статусу кандидата. Чи то в червні, чи пізніше, байдуже, але ця країна щохвилини заробляє своє членство на полі бою, борючись за себе і за європейську безпеку”.
- “Зараз ми всі чекаємо на відновлення України. Країні потрібно буде допомогти стати на ноги. Я переконана, що майбутнє України – за європейською сім’єю: це європейська держава, цивілізована європейська держава, наш друг, член нашої майбутньої родини”.
- “Головне зараз закінчити війну та разом відбудувати Україну. Майбутнє України, безперечно, буде в Європейському Союзі. А скільки років і як це – вирішувати не французам”.
Матті Маасікас
- “100 днів війни. Україна вистояла. Жорстокість, імперські амбіції та застаріла військова доктрина Росії – зрозумілі кожному. Підтримка ЄС триває: гуманітарна, зброя на 2 мільярди, болючі санкції проти агресора. Дискусії про членство України тривають”.
Амін Авад
- “Ця війна не має і не буде переможців. Швидше, ми стали свідками 100 днів того, що втрачено, – життів, осель, робочих місць і майбутнього. Насамперед, нам потрібен мир. Війна має завершитися зараз”.
Посол Мельник: Перше завдання України – відвоювати території, окуповані РФ за 100 днів
ЄС ухвалив шостий пакет санкцій проти РФ. Що він передбачає
Читайте також: Співробітникам держструктур РФ можуть заборонити закордонні поїздки — причини назвав експерт