“Шахеди” виробляються не тільки в Ірані, — Верцнер

БпЛА Shahed. Фото: iranpress.com

Відстежувати виконання санкцій проти РФ непросто, особливо це стосується товарів подвійного призначення, що використовуються для виробництва зброї. Приміром, Іран давно виробляє дрони, отримуючи комплектувальні завдяки постачанням товарів подвійного призначення і підставних фірм. Про це сьогодні, 3 червня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив майор резерву армії оборони Ізраїлю Віктор Верцнер.

“Можемо сказати точно те, що у виробництві дронів є сотні різних складових, частина з них західного виробництва, частина не західного виробництва. Але ми пам’ятаємо, коли на початку застосування цих іранських дронів військові структури України, військова розвідка, зокрема, говорили про те, що там є і західні елементи, і навіть говорили про певну кількість західних елементів, де їх виготовляють тощо. Тому якщо вдасться закрити постачання західних елементів для цих дронів, це серйозно їх ускладнить. Іран виробляє дрони давно. Ізраїль заявляв про це і просив, і з усіх трибун говорив, що потрібно запровадити санкції проти тих, хто постачає ці елементи для іранської військової промисловості, тому що Іран уже під санкціями 40 років, і безпосередньо військові товари постачати до Ірану, у принципі, не можна”, — сказав він.

Але, як уточнив майор, шляхом постачання товарів подвійного призначення, за рахунок фірм, які відкривалися через треті країни, все-таки Іран зміг налагодити виробництво дронів та інших речей.

За інформацією Верцнера, “Шахеди” виробляють не тільки в Ірані, торік знищили завод із виробництва цих дронів у Сирії, проводять й інші операції зі знищення.

“Шахеди” та інші дрони виробляються не тільки в Ірані, і в Сирії, і в Лівані. У Сирії є деякі виробництва, і деякі склади, які атакують буквально на щотижневій основі, іноді кілька разів на тиждень, але насправді робить це Ізраїль або ВПС Люксембургу, я не знаю”, — каже майор резерву армії оборони Ізраїлю.

Читайте також: Іран отримав від РФ військові технології в обмін на Shahed — розбір експерта

Нагадаємо, як заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи кількість і масовість пуску Росією цих БпЛА по Україні останнім часом, очевидно, що Іран зміг наростити щомісячне виробництво, лінії виробництва дронів-камікадзе Shahed (“Шахед”). Порівняно з 2022 роком, воно значно збільшилося.

Прямий ефір