Санкції проти РФ до другої річниці вторгнення в Україну — довгостроковий план впливу на Росію — аналіз політологині-американістки

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Президент США Джозеф Байден оголосив про новий пакет санкцій щодо Росії, присвячений другій річниці початку повномасштабної війни в Україні та загибелі в колонії російського опозиційного політика Олексія Навального. Також розглядають рішення про застосування закону “Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій”, який допоможе вживати заходів не тільки щодо Росії, а й третіх країн. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політологиня-американістка Олександра Філіпенко.

“Зараз США насамперед ухвалюють цей пакет санкцій для того, щоб показати свою рішучість, що США не готові змиритися з наявною ситуацією. Це скоріше довгостроковий план впливу на Росію і, зокрема, вплив на ті країни, організації та компанії, які продовжують із Росією торгувати. Дедалі ближче і ближче США підходять до застосування закону, який дає можливість накладати санкції на країни та організації, які працюють з Росією. Загалом ці санкції мають радше символічний характер для самих американських політиків”, — сказала вона.

У Комітеті Сенату США буде розглянуто закон “Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій”, який дасть змогу Конгресу накладати обмеження не тільки на Росію, а й треті країни.

“Саме санкції проти третіх країн можуть значною мірою змінити ситуацію. Буде обговорюватися той самий закон “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій”. Саме цей закон дає можливість Конгресу вживати заходів не тільки щодо Росії в цій ситуації, а й щодо третіх країн. Якщо буде застосовуватися ось цей закон “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій” — це буде серйозний удар по всіх країнах, які так чи інакше торгують із Росією”, — пояснила експерт.

Напередодні виборів у США таке рішення під питанням. Але в Комітеті Сенату з міжнародних справ обговорюватимуть питання про те, яку альтернативу можна запропонувати третім країнам на заміну припиненню торгівлі з РФ.

“Зараз є таке відчуття, що адміністрація Байдена не готова йти на цей крок, особливо напередодні виборів. Це серйозне рішення, адже турбує той факт, що успішно вдається обходити санкції завдяки деяким країнам, зокрема країнам азійсько-тихоокеанського регіону. Обговорюватиметься і питання про те, що можна запропонувати третім країнам в обмін на припинення торгівлі з Росією”, — розповіла Філіпенко.

Читайте також: Байден оголосив про санкції проти Росії до другої річниці вторгнення в Україну та за смерть Навального

Прямий ефір