Санкції проти енергоносіїв найсильніше вдарили по економіці Росії: як посилити тиск, пояснив експерт

Ілюстрація: fakty.com.ua

Санкції проти енергоносіїв виявилися найбільш ударними для економіки Російської Федерації. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економіст, фінансист, банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

“Реальні удари по економіці Росії — завдали санкції по нафті, а по газу Путін завдав удару сам собі, заборонивши продавати газ до Європи. Ці санкції коштуватимуть Путіну близько 100 млрд доларів цього року, тобто приблизно 5% ВВП, можливо, вже більше. І вимірювати силу санкцій необхідно саме так: наскільки вони зменшують валовий внутрішній продукт країни”, — сказав він. 

Він зазначив, що всі інші санкції, фактично, не мали жодного впливу на економіку Росії — у межах 1% ВВП.

“Тому необхідно шукати нові сфери для санкцій, але найголовніше — змінювати підходи до санкційної політики. Дивіться, що відбувається зараз: пропонуються санкції або проти людей, або проти сектора економіки, або проти імпорту, експорту. Але одночасно потрібно запроваджувати опис, як контролювати виконання цих заборонних умов”, — каже він.

До того ж необхідно розробити відповідний механізм покарання за порушення антиросійських обмежень, каже Савченко.

“Це найголовніше, що потрібно зробити. І це розуміють наші друзі в Литві, які самі придумують покарання за невиконання санкцій: вводять штрафи від 200 до близько 200 тис. євро. А якщо йдеться про США, там мають бути санкції на мільйони доларів. Це головне, що потрібно зрозуміти і зробити”, — наголосив Олександр Савченко.

Читайте також: Політика Путіна призводить до того, що населення РФ бідніє і рівень життя знижується, — Ейдман

Як повідомлялося, Росія планує витратити рекордні суми на війну проти України 2024 року. Відповідний закон у третьому, фінальному, читанні ухвалила Держдума. Тим часом економісти прогнозують Росії небувале зростання інфляції.

Прямий ефір