Саміт G7 у Баварії вирішує, як захистити Україну. Деталі від Калан

Президент США Джо Байден візьме участь у саміті G7, який розпочинається сьогодні, 26 червня, у Німеччині, та у саміті НАТО в Іспанії. До Мюнхена лідер США прибув напередодні та вже зустрічається з іншими лідерами “Великої сімки” у замку Ельмау. Про це повідомила офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан в ефірі телемарафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

З її слів, на зустрічі обговорюють допомогу Україні. Очікується, що лідери оголосять про заборону імпорту російського золота.

“Я в Баварії, ще вчора прилетів президент Байден сюди, до Мюнхена. І він уже зустрічається з іншими лідерами “Великої сімки” у замку Ельмау. Саме зараз у нього двостороння зустріч із канцлером Німеччини Шольцем. І вони на цій зустрічі обговорюють, звичайно, як допомогти Україні захищати демократію від російської агресії… Ми очікуємо, що лідери [“Великої сімки”] оголосять про заборону імпорту російського золота. Як відомо, золото — одна з найважливіших статей експорту для Росії, і приносить десятки мільярдів доларів Росії. І таким чином США та наші партнери, ми хочемо чинити максимальний тиск на Путіна та його посібників, щоб вони відчували ефект санкцій”, — наголосила Калан.

Крім того, лідери обговорять запобігання глобальній продовольчій кризі, яку провокує Росія.

“Ми бачимо, як Росія використовує продовольство як зброю. Тому лідери “Великої сімки” обговорюватимуть, як запобігти цій загрозі та що потрібно робити, щоб чинити тиск на Росію. Ми можемо очікувати різні заяви від цієї зустрічі. Нам потрібно чекати, звичайно, кінця зустрічі, щоб дізнатися, які саме резолюції, які рішення, які оголошення будуть. Але вони дуже активно це обговорюватимуть тут, у Німеччині”, — зазначила офіційна представниця Держдепартаменту.

Калан також повідомила, що після зустрічі у Німеччині президент США візьме участь у саміті НАТО у Мадриді (Іспанія).

Читайте також:

Жителі Часів Яру готують укриття, обстріли міста посилилися

Кулеба: Україна підтримує народ Молдови на тлі погроз Росії

В орбіту війни в Україні можуть бути втягнуті інші країни – Дубовик

Прямий ефір