З 2022 року Україна продовжує розширювати дипломатичну присутність на Африканському континенті. У квітні цього року відбулися офіційні відкриття посольств України в Демократичній Республіці Конго та в Республіці Кот-д’Івуар, повідомляє FREEДOM.
Від початку повномасштабного російського вторгнення Україна прагне заручитися підтримкою якомога більшої кількості країн, зокрема і з Африканського континенту. За два роки президент України Володимир Зеленський провів переговори з лідерами понад 20 африканських країн. Крім цього, оголосив про відкриття десяти посольств у країнах Африки. Президент України зазначив, що Київ дуже зацікавлений у такій співпраці.
“Ми перезапускаємо відносини з десятками африканських країн. Наступного року ми маємо зміцнити їх. Уже визначено 10 держав, де буде відкрито нові посольства України в Африці”, — заявив Зеленський.
Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виконуючи поставлені президентом завдання з розбудови дипломатичних відносин з африканськими країнами, Україна крок за кроком відкриває нові посольства в Африці.
Так, 10 квітня Україна відкрила посольство в Демократичній Республіці Конго. За словами Дмитра Кулеби, Україна і Конго встановили дипломатичні відносини ще 1999 року, але співпраця активізувалася лише кілька років тому.
“Республіка Конго була однією з небагатьох країн на Африканському континенті, яка проголосувала за резолюцію Генеральної асамблеї ООН про територіальну цілісність України (резолюція A/RES/68/262, ухвалена 27 березня 2014 року, — ред.). Вона також підтримала чотири з шести українських резолюцій Генасамблеї ООН після початку повномасштабної російської агресії”, — зазначив глава МЗС України.
11 квітня відкрилося ще одне посольство — у Республіці Кот-д’Івуар.
На думку аналітиків, нині перед Україною стоїть досить складне завдання — дипломатично закріпитися на Африканському континенті. Адже Росія має тут понад 40 посольств і вкладає значні кошти, щоб забезпечити там свій вплив.
“Для України Африка важлива насамперед у контексті голосування Генеральної асамблеї ООН. Тут потрібно розуміти: попри те, що африканські країни підтримують Україну, голосують за потрібні нам резолюції, вони не припинили торгівлю з Росією. Жодна африканська країна не наклала санкції на РФ. Тому, коли ми говоримо про співпрацю з країнами Африканського континенту, йдеться не тільки про війну, а й про зміцнення політичного іміджу України у світі”, — пояснила дослідниця-африканістка фонду Global Ukraine Марта Олійник-Демочко.
Президент Зеленський наголосив, що Київ зацікавлений не лише в розвитку дипломатичних відносин, а й розглядає можливість розширення торгівлі з африканськими країнами.
“Ми розробили концепцію торгового дому Україна-Африка. Його представництва буде відкрито в столицях найперспективніших країн усього Африканського континенту”, — акцентував український президент.
Читайте також: Україна робить успіхи в пошуку друзів серед країн Африки — думка
Нагадаємо, посольство України відкрили в Демократичній Республіці Конго.