Україна робить успіхи в пошуку друзів серед країн Африки — думка

Віталій Кулик. Скріншот: uatv.ua

Після розвалу Радянського Союзу РФ активно розбудовувала мережу дипломатичних представництв по світу, і Україна за залишковим принципом отримала не так багато диппредставництв на території Африки, а також в інших країнах Південно-Східної Азії та Латинської Америки. Але зараз українська дипломатія працює над тим, щоб знайти друзів серед країн Африки та інших континентів, де російська пропаганда активно поширює власні наративи. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

“Україна отримала не так багато представництв, порівняно з Росією, на території Африки, у Південно-Східній Азії, Латинській Америці. Є певна проблема, пов’язана більше з політичним характером тенденцій, які відбуваються в Африці. Це так зване африканське відродження — нове прочитання антиколоніального дискурсу. І в цьому контексті спроби України налагодити відносини, залучити на свій бік, викликають певний скептицизм. Адже Україна — це частина глобального Заходу”, — розповів він.

Експерт зазначив, що пропаганда Росії в країнах Латинської Америки активно працює, що заважає розумінню, що насправді відбувається в Україні.

“У Латинській Америці останні 20 років сформована інформаційна пропагандистська машина іспанською та португальською мовами, яка транслює російські наративи щодо України, нав’язуючи певні формати уявлення про Україну. І це спрацювало під час великого вторгнення, коли більшість жителів латиноамериканських країн не розуміли, що відбувається, і приймали за чисту монету роз’яснення російської сторони”, — сказав він.

Війна Ізраїлю проти палестинської ісламістської терористичної політичної та військової організації, що управляє сектором Гази, ХАМАС, ускладнила роботу української дипломатії, підкреслив Кулик.

“Проти України зіграла криза в Ізраїлі. Війна проти ХАМАСу створила певні лінії напруженості, які доводиться долати Україні, коли ми ведемо діалог з арабськими країнами або мусульманськими, де громадяни підтримують палестинців. І там теж є певна проблема пояснити, що Палестина і ХАМАС — це один кейс, а Україна — це зовсім інший кейс, де йдеться про геноцид, політичне вторгнення й агресію ядерної країни проти країни, яка відмовилася від ядерної зброї”, — пояснив він.

На даному етапі Україна робить успіхи, знаходячи друзів серед країн Африки, а також налагоджуючи співпрацю з ними.

“Не можна сказати, що ми не маємо успіхів щодо знаходження друзів у тій же Африці. Деякі країни зараз змінюють ставлення. Створюються певні спільні проєкти за участю і третіх країн, і зокрема країн Заходу”, — резюмував експерт.

Читайте також: Диктаторський результат: псевдовибори і “перемогу” Путіна аналізували експерти

Прямий ефір